Gdybym miał wymienić słuchawki, które zostały zaprojektowane z myślą o pracy, pewnie poleciłbym coś z portfolio firmy Jabra. Ciekawą propozycją są też Microsoft Surface Buds pozwalające np. przerzucać slajdy w PowerPoint. Reprezentanci klasy biznesowej wśród słuchawek TWS to jednak nadal bardzo nieliczna grupa. Już niedługo dołączy do nich Logitech Zone True Wireless, ale ostrzegam – będzie drogo!

Logitech Zone True Wireless to słuchawki Bluetooth dla biznesu

Logitech nie kryje, kto jest adresatem ich produktu. To osoby pracujące, prowadzące wiele rozmów i potrzebujące maksymalnego skupienia — czy to w biurze, czy podczas pracy w domu. Firma postanowiła wejść z przytupem w świat słuchawek true wireless, przedstawiając bardzo zaawansowany model.

Logitech Zone True Wireless

Zacznijmy jednak od początku. Nowe słuchawki od Logitech zbudowane są w oparciu o wielkie, bo aż 12-milimetrowe, przetworniki. Aktywna redukcja hałasu jest dwukierunkowa – ogranicza szum otoczenia, który słyszymy oraz ten, który mógłby rozpraszać naszego rozmówcę. Cały układ działa, wykorzystując aż 6 mikrofonów (po 3 w każdej słuchawce). Dwa z nich to standardowe mikrofony MEMS, a jeden, położony głębiej, to układ wykorzystujący przewodnictwo kostne. Mikrofony wyścielone są dodatkowo specjalnym materiałem, który eliminuje szum powietrza.

Logitech Zone True Wireless

Wzmocnienia aktywnej redukcji hałasu oraz siły mikrofonów dokonać można za pomocą aplikacji Logi Tune. Aplikacja ta pozwala zmienić tryb, w którym działają słuchawki — normalny, ambient oraz redukcja szumu. Można to też zrobić oczywiście przyciskiem na słuchawkach. Dzięki aplikacji zyskamy jednak również korektor dźwiękowy z 5-pasmowymi suwakami i 5 presetami. Możemy w niej też wyciszać mikrofon, sterować tonem bocznym czy też dokonać aktualizacji sprzętu.

Logitech Zone True Wireless

Słuchawki idealne do biura? Na to wygląda!

Logitech Zone True Wireless można podłączyć do smartfona i komputera równocześnie. Oba połączenia będą aktywne w tym samym czasie. W zestawie znalazło się miejsce dla dwóch odbiorników USB (USB A i C), które można podłączyć do komputera, aby transmisja dźwięku była jeszcze solidniejsza.

Słuchawki certyfikowane są przez Google, Microsoft oraz Zoom jako sprzęt spełniający normy aplikacji konferencyjnych i komunikatorów sieciowych. Słuchawki w trybie rozmowy działają przez 6 godzin z włączonym ANC (redukcja hałasu) i 6,5 godziny bez niego. Podczas normalnego słuchania muzyki czas ten wydłuży się odpowiednio o 3 i 6 godzin. Etui słuchawek jest również powerbankiem, który pozwoli naładować obie słuchawki 2,5 razy. Etui można ładować bezprzewodowo.

Logitech Zone True Wireless

Logitech Zone True Wireless

Model Logitech Zone True Wireless dostępny będzie na rynku już wkrótce, w kolorach różowym i czarnym. Cena słuchawek wyniesie 1499 zł.