Zacznijmy jednak od tego, co istotne: design. W końcu kupujemy wzrokiem, a tutaj Logitech może nam ułatwić decyzje o wyborze słuchawek do grania. G733 wyglądają naprawdę zjawiskowo, chociaż wiem, że przez śmiały design, nie we wszystkie gusta mogą trafić.

Mój egzemplarz ma przewagę białego koloru z szarymi i fioletowymi akcentami. Całość wygląda jak wersja dedykowana pod Playstation 5! Co ciekawe, jeśli taka stylistyka Wam nie odpowiada, macie do wyboru kilka alternatywnych wersji kolorystycznych: niebieskie, czarne i w kolorze… bzu. Brawo za odważne podejście do tematu i przełamanie stereotypu czarnych słuchawek.

[full-image image=”https://dailyweb.pl/wp-content/uploads/2020/09/P1130111.jpg”]

Logitech G733 mają także charakterystyczną gumkę, która okalać ma głowę, by było jeszcze bardziej komfortowo. Potwierdzam, że też tak się dzieje. Zamiast plastiku obitego gąbką, mamy po elastyczną gumkę, która trzyma słuchawki solidnie na głowie i jest przy tym naprawdę bardzo komfortowa. Mam obawę jak będzie ona wyglądać po miesiącach intensywnego korzystania, ale z drugiej strony producent udostępnił możliwość jej dokupienia, więc nie będzie problemów przy jej wymianie.  Warto zaznaczyć że ma ona także możliwość regulacji na uchwytach, by dopasować ją do Waszej głowy.

[full-image image=”https://dailyweb.pl/wp-content/uploads/2020/09/P1130121.jpg”]

Jest jeszcze jedna cecha, która wyróżnia słuchawki, to charakterystyczne pulsujące ledy na froncie muszli. Pomysł kontrowersyjny, ale w tym segmencie rynku takie rozwiązania nie powinny dziwić. Miałem obawę, że światła będą przeszkadzać, ale nic z tych rzeczy, a dla fanów światełek w słuchawkach doskonała informacja, można nimi zarządzać z poziomu aplikacji G Hub.

To, co jednak zwróciło moją uwagę najbardziej i czym jestem szczerze zachwycony, to… waga Logitech G733. Te słuchawki są gabarytowo ogromne i naprawdę lekkie. Byłem w szoku, że takie kolosy mogą ważyć tak niewiele. Ich waga to raptem 270 gramów, co jest mistrzostwem świata. Muszle są ogromne i chowają całe ucho, a w połączeniu z ich wagą kompletnie ich na głowie nie czuć.

To może być doskonały i uniwersalny, a przede wszystkim bardzo wygodny zestaw dla każdego gracza. Po tych krótkich pierwszych wrażeniach biorę się za testy, a ich efekty przedstawię Wam w pełnej recenzji niebawem.

Pełna recenzja Logitech G733 już jest na DailyWeb.