Logitech zaprezentowało klawiaturę MX Keys Mini – doskonałą alternatywę dla Magic Keyboard i wszystkich posiadaczy komputerów Apple iMac i MacBook.

Logitech nie trzeba nikomu przedstawiać, prawda? Jestem ogromnym fanem tej marki, bo każdy ich produkt, który trafia w moje ręce, ma jedną stałą cechę – jakość.

Jestem też oddanym użytkownikiem marki, bo na moim służbowym biurku stoi MX Master 3 w połączeniu z MX Keys i nie ma mowy, by nawet całkiem wygodna klawiatura od laptopa Lenovo mogła mi ją zastąpić.

Logitech MX Keys Mini – klawiatura idealna dla macOS

Logitech nie zapomina także o użytkownikach macOS, tworząc odpowiedniki produktów również i dla nich. Testowaliśmy dla Was MX Keys dla Windows, a i nawet MX Keys dla macOS. Obie klawiatury wypadły wybornie. Co ciekawe, tę dla Windows można podłączyć do macOS, ale nie mamy oczywiście klawiszy znanych z (i)Maków.

W obu przypadkach cechą charakterystyczną, prócz oczywiście wspomnianej jakości  i komfortu pisania, było to, że były to klawiatury pełnowymiarowe, czyt. dość duże.

Klawiatura Logitech MX Keys Mini

Rozmiar klawiatury ma znaczenie, a dokładnie jej szerokość, bo sam na co dzień pracuję przy biurku, które ma 60 cm szerokości. Fakt, jest dość głębokie, ale po zmianie klawiatury na pełnowymiarową nagle zrobiło się całkiem ciasno. Wygląda na to, że Logitech pamięta też o takich osobach jak ja, bo właśnie światło dzienne ujrzała ich nowa klawiatura w wersji pomniejszonej: MX Keys Mini. Wieść prasowa niesie:

Logitech zaprezentowała dziś nowe klawiatury MX Keys Mini i MX Keys Mini dla komputerów Mac. Wszystkie najlepsze cechy MX Keys zostały zamknięte w nowej, minimalistycznej formie, która sprawdzi się w każdych warunkach. Nie ma znaczenia czy pracujesz na dużym biurku w studio, czy w domu. Pisz pewnie, wygodnie i stylowo na klawiaturze MX Keys Mini, stworzonej z myślą o wydajności, stabilności i precyzji.

Rozszyfrowując marketingowy przekaz, dostajemy MX Keys, ale w skompresowanej obudowie. Nie ma tylko klawiszy z cyferkami po prawej stronie. Zabawne, bo gdy przesiadałem się z Macbooka na iMaca, wymieniłem klawiaturę z kompaktowej na pełnowymiarową (z panelem klawiszy z cyframi po prawej stronie), a teraz chętnie wróciłbym do poprzedniego układu. Prawa część klawiatury pozostaje wiecznie zakurzona, nie używam jej.

Logitech MX Keys Mini
Nowa MX Keys Mini w akcji.

Mała i ergonomiczna

Klawisze MX Keys Mini zostały zaprojektowane w układzie Perfect Stroke i rozkładają siłę nacisku równomiernie na powierzchni, dzięki czemu każde naciśnięcie jest ciche, naturalne i płynne – nawet to przy krawędzi klawisza. Mniejszy rozmiar klawiatury umożliwia również wyrównanie ramion podczas siedzenia i pozwala umieścić mysz bliżej klawiatury, co przekłada się na lepszą postawę i ergonomię. Zwiększona stabilność klawiszy optymalizuje szybkość reakcji, a wyczuwalne dotykiem wskazówki dotyczące ułożenia dłoni ułatwiają orientację palców i pozwalają zachować płynność pracy.

MX Mini Key ma szybkie ładowanie przez USB-C i podłączymy ją do trzech urządzeń. Klawiatura jest kompatybilna z  Windows, Chrome, Linux i Android, macOS, iOS, iPadOS, Bluetooth i odbiornikiem Logi Bolt USB. MX Keys Mini dla Mac jest zoptymalizowana dla macOS, iOS i iPadOS. Oczywiście będzie podział na klawiatury dla Windowsa i macOS, ze wsparciem klawiszy funkcyjnych.

Dostępne będą różne kolory klawiatury. Prócz standardowych zestawów w ciemnych kolorach i biało-srebrnych, Logitech MX Keys Mini będzie dostępna również w kolorze… różowym!

Cena i dostępność

Klawiatury są dostępne już od dzisiaj na stronie producenta, a przyjdzie za nie zapłacić 479 zł. Tanio nie jest, ale to doskonała cenowa alternatywa dla applowskiej klawiatury Magic Keyboard i kolejna alternatywa dla Windowsa.

Niewielkie gabaryty nowej propozycji od Logitech umożliwią także zabranie jej w podróż, jeśli chcielibyśmy popracować np. z iPadem w pociągu. Chętnie to sprawdzę i zgłaszam się do testów! Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł Wam zaprezentować pełną recenzję. Może to nieobiektywne, ale to chyba kwestia zaufania do marki – nie sądzę bym się rozczarował.