Logitech K800 – pierwsze wrażenia

W moje ręce trafiła właśnie podświetlana klawiatura od Logitech K800. Czarny, smukły design i automatyczne podświetlenie, ale to nie wszystko.

Najważniejsze chyba w każdej klawiaturze jest to, w jaki sposób się na niej pisze. No i tutaj, pomimo tego, że są to pierwsze wrażenia, to jestem pozytywnie zaskoczony. Z wyglądu klawisze wydają się mieć skok wysokości klawiatury jak w laptopie. To jednak tylko wrażenie wizualne. Nie jest to klawiatura mechaniczna, ale definitywnie nie posiada też mechanizmu motylkowego ani nic w ten deseń. To jest coś pomiędzy.

Z jednej strony skok jest odpowiednio wysoki, abyśmy czuli, że klawisz został wciśnięty – zapada się poniżej sąsiadujących i to bardziej przypomina klawiaturę mechaniczną. Z drugiej strony opór, jaki stawiają klawisze oraz ich odgłos bardziej przypomina konstrukcje znane z laptopów. No ciekawie jest i pozytywnie.

Po wyjęciu z całego czarnego pudełka i włączeniu klawiatury pierwsze, co się da zauważyć to fakt, że sama włącza podświetlenie. Ma czujnik wykrywający nasze dłonie. Na szybko sprawdziłem – zbliżenie głowy do klawiatury też spowoduje włączenie podświetlenia.

Podświetlenie w klawiaturze, to jest coś, czego aktualnie mi brakowało. Na co dzień korzystam z zestawu Logitech MK470, który jest bardzo kompaktowy, jednak klawiatura nie ma podświetlenia. To w sytuacji, gdy za oknem szybko robi się ciemno jest bardzo przydatne i muszę przyznać, że mi tego brakuje. Coś za coś.

W przypadku modelu K800 mamy do czynienia z pełnowymiarową klawiaturą z kilkoma przydatnymi funkcjami, ale o nich przeczytacie więcej w pełnej recenzji tego sprzętu. Ten tekst piszę właśnie na niej i muszę przyznać, że wydaje mi się, że piszę szybciej niż na klawiaturze na MacBooku. Porównam WPM na 3 klawiaturach, w tym na Logitech K800, zobaczymy czy to tylko moje złudzenie, czy faktycznie tak jest.

Share
Disqus Comments Loading...

Powiązane

Dostałem do testów iPad Pro 11. Pierwsze wrażenia? Co za kolos!

Z Apple związany jestem właściwie od lat i nie wyobrażam sobie przesiadki. Może by być…

7 kwietnia, 2020

Samsung One UI 2.1 dostępny w Polsce dla serii S10, a wraz z nim wiele zmian

Przyzwyczajeni do taktyki Samsunga, że gratki oprogramowania po kilku aktualizacjach docierają do poprzednich flagowców z…

7 kwietnia, 2020

WhatsApp wprowadza ograniczenie przekazywania wiadomości

W dobie panującej pandemii o fałszywe informacje nie jest trudno. Rozpowszechnianie ich w aktualnych czasach…

7 kwietnia, 2020

Boeing przegrywa ze SpaceX! ​​Starliner w tym roku nie poleci

Boeing, podobnie jak SpaceX przygotowują się do załogowej misji, która ma dostarczyć astronautów na Międzynarodową…

7 kwietnia, 2020

Kosiarka vs samochód? Tak, te sprzęty można porównać

Dość ciekawe porównanie dostaliśmy dzisiaj na nasze skrzynki mailowe. Okazuje się, że samochody przyszłości są…

7 kwietnia, 2020

10 000 darmowych licencji od IObit na narzędzia optymalizujące komputery

Inicjatywy zagranicznych firm, które starają się pomóc w globalnej walce z pandemią koronawirusa opisujemy niemalże…

7 kwietnia, 2020