Lodówka Oppo z 5G? Być może - Oppo przygotowuje ekspansję poza telefony

Opublikowano 20.10.2020 9:14 Aktualizacja: 20.10.2020 11:54 -


Przychodzi taki moment w rozwoju globalnych firm, kiedy główny biznes staje się niewystarczający. Czy to ze względów finansowych, marketingowych czy też budowania marki. Oppo postanowiło wyjść poza dobrze znany grunt telefonów komórkowych i poszerzyć swoją działalność o IoT i współpracujące w jednym ekosystemie produkty. Wiemy już o telewizorach i słuchawkach, ale to tylko początek. Być może kiedyś zobaczymy tę lodówkę ;)

Oppo coraz śmielej rozpycha się łokciami na naszym, i nie tylko, rynku. Próbuje ugruntować swoją pozycję na rynku telefonów premium, jak i tych bardziej przystępnych cenowo. Na rynku smartfonów jest już dość ciasno, dlatego Oppo szuka innego podatnego gruntu, aby stworzyć własny ekosystem i to właśnie o jego nowych produktach dziś się dowiedzieliśmy podczas prezentacji.

Bezprzewodowe słuchawki OPPO Enco X True z redukcją szumów

Naturalnym produktem mocno powiązanym z telefonami, ale i tym samym wykraczającym poza jego zakres są słuchawki bezprzewodowe. Tym właśnie są Oppo Enco X True - w pełni bezprzewodowymi słuchawkami z funkcją redukcji szumów ANC. Dodatkowo zostały one wyposażone w 3 mikrofony, aby również rozmowy telefoniczne były możliwie czyste.

image processing20201019 8536 njlcox

Dostrojeniem pracy i emisji dźwięku zajął się specjalista cenionej marki Dynaudio. System dźwięku DBEE 3.0 oraz naturalne brzmienie ma być siłą przebicia się na rynku.

Telewizor Oppo?

Tak, i to nie jeden - OPPO TV S1 65" oraz Oppo TV R1 w rozmiarze 55" i 65".

image processing20201019 8536 wfnwb6

Pierwszy z nich posiada matrycę QLED z funkcją Quantum Dot i rozdzielczością 4K. Specyfikacja mówi również o pokryciu gamy kolorów NTSC 120% oraz częstotliwości odświeżania 120 Hz. Model ten również będzie wyposażony w 18 głośników o łącznej mocy 85W. Również i one zostały opracowane przy współpracy z Dynaudio.

image processing20201019 8536 7xc5ua

Nowy smartwatch

O smartwatchu Oppo pisaliśmy już w ramach Dailweb.

Oppo Watch to smartwatch, który znalazł złoty środek – podsumowanie testów

Sprawdził się on w naszych testach bardzo dobrze, a jedyną z wad była mała ilość tarcz spowodowana nietypowym wyświetlaczem (prostokątnym). Oppo zaprezentowało zatem model bardziej klasyczny o okrągłej kopercie - Oppo Watch RX. Na jego temat niewiele więcej na razie wiadomo.

Wszystkie produkty, o których pisałem miały swoją premierę w Chinach, ale jestem przekonany, że to tylko kwestia czasu aż trafią one również na nasze półki sklepowe.

Wieści z Rozładowani.pl