Wtedy też sam Internet wyglądał zupełnie inaczej. Pamiętam moje początku w pisaniu blogowym. Był to blog właśnie o serialach. Prehistoria. Nie bez powodu wspominam już – niestety – tak odległe czasy. Teraz premiery seriali, zarówno nowych pozycji, jak i kolejnych sezonów, odbywają się praktycznie codziennie.

Oczywiście dalej jest zasada wiosna-jesień, ale coraz więcej producentów nie przywiązuje do tego aż takiej wagi. Lipiec kiedyś był zazwyczaj okresem martwym, a teraz? Teraz to zupełnie co innego. Nie tylko Netflix ma swoje premiery, ale także HBO GO. W serwisie w tym miesiącu pojawiła albo pojawi cała masa ciekawych pozycji. Zobaczcie, co nas czeka w HBO GO w lipcu 2019.

Gosta – sezon 1

Słodko-gorzka opowieść o szwedzkim młodym psychologu dziecięcym, który rozpoczyna swoją praktykę zawodową w małej miejscowości na prowincji.

Na cały głos – sezon 1

Russell Crowe jako nieżyjący już Roger Ailes – wieloletni szef stacji Fox News, który był jedną z najbardziej wpływowych postaci świata amerykańskich mediów i polityki.

Zaufaj mi – sezon 1

zaufaj mi

Życie zmusza ciężko pracującą pielęgniarkę do przejęcia tożsamości swojej koleżanki i zatrudnienia się w szpitalu jako lekarka.

Rozwód – sezon 3

https://www.youtube.com/watch?v=ZVaIZ0cLM_s

Trzeci sezon słodko-gorzkiego serialu komediowego HBO. Frances i Robert nie są już małżeństwem, a ich życie po rozwodzie okazuje się iść w zupełnie nieoczekiwanych dla nich kierunkach.

Życzenie śmierci – film (2018)

Paul Kersey (Bruce Willis) jest odnoszącym sukcesy chirurgiem z Chicago, który co dzień zajmuje się ratowaniem ludzkiego życia. Kiedy nieznani sprawcy dokonują ataku na jego ukochaną żonę i córkę, codzienność lekarza wywraca się do góry nogami. Policja pozostaje głucha na jego apele, więc zdesperowany postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość. Uwagę mediów zaczynają przyciągać zabójstwa kolejnych gangsterów, a pragnący zemsty Kersey decyduje się zacząć pomagać innym ofiarom… Nie wszystkim jednak podoba się fakt, że stoi on ponad prawem. Remake popularnego kryminału z lat siedemdziesiątych, gdzie w główną rolę zagrał Charles Bronson. Tym razem w postać żądnego zemsty bohatera wciela się niezrównany zdobywca Złotego Globu Bruce Willis (serial Na wariackich papierach). Za kamerą stanął Eli Roth, znany dzięki Hostelowi czy Green Inferno. W pozostałych rolach występują: Vincent D’Onofrio (Faceci w czerni), nominowana do Oscara Elisabeth Shue (Zostawić Las Vegas), Dean Norris (Niepamięć) oraz Camila Morrone (Never Goin' Back). Produkcja trzyma w napięciu i zmusza do refleksji nad prawem do posiadania broni.

Share – film (2019) – premiera 28 lipca

Szesnastoletnia Mandy (Rhianne Barreto) budzi się na trawniku rodziców i zupełnie nie pamięta, gdzie była i jak wróciła do domu. Zdezorientowana odkrywa nagranie z imprezy, na którym rozbiera ją zupełnie nieprzytomną nieznajomy chłopak. Niepewność związana z tym, co się właściwie stało i w jaki sposób dorobiła się wielkiego siniaka na plecach nie daje jej spokoju… Wstrząsająca opowieść o świecie mediów społecznościowych w reżyserii podwójnej laureatki Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance Pippy Bianco (serial Euphoria). Obraz, który jest jej debiutem fabularnym to pełna emocji historia napaści na tle seksualnym i zarazem studium coraz bardziej zmieniającej się roli internetu we współczesnym społeczeństwie. Produkcja HBO to bardzo odważny i nowy kobiecy głos w amerykańskim kinie. Odtwórczynią głównej roli jest doskonała Rhianne Barreto (serial Kontra: Operacja Świt).

Dziecko Rosemary – film (1968)

dziecko

Rosemary Woodhouse (Mia Farrow) jest młodą gospodynią domową, która pragnie założyć rodzinę ze swoim mężem Guy’em (John Cassavetes). Para wprowadza się do będącego ikoną nowojorskiego budynku o nazwie Bramford. Młodzi zaprzyjaźniają się tam z ekscentrycznym starszym małżeństwem – Romanem (Sidney Blackmer) oraz Minnie (Ruth Gordon) Castevet. Niedługo później Rosemary zachodzi w ciąże. Niestety, w jej życiu zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a najbliżsi znajomi po kolei znikać… Jeden z najlepszych horrorów w historii kinematografii w reżyserii Romana Polańskiego (Chinatown). Obraz jest brawurową adaptacją bestsellerowej powieści Iry Levina o kochającym się małżeństwie z Nowego Jorku, które oczekuje narodzin swego pierwszego dziecka. Twórcy kapitalnie budują napięcie i atmosferę grozy. W głównych rolach występują: Mia Farrow (Wielki Gatsby), John Cassavetes (Parszywa dwunastka), Ruth Gordon (Oscar oraz Złoty Glob za stworzoną kreację), Sidney Blackmer (Jak zamordować własną żonę) oraz Maurice Evans (Planeta Małp). Obraz stał wielkim objawieniem i przyniósł Polańskiemu pierwszą nominację do Nagrody Akademii.

Grand Budapest Hotel – film (2014)

Gustave H (Ralph Fiennes) jest legendarnym konsjerżem pracującym w okresie międzywojennym w słynnym europejskim hotelu. Jego najbardziej zaufanym przyjacielem jest lobby boy Zero Moustafa (Tony Revolori). Mężczyźni stają się świadkami wielu wydarzeń, takich jak chociażby kradzież oraz odzyskanie bezcennego renesansowego obrazu, czy szalona batalia o ogromny, rodzinny majątek. Wszystko to okraszone brawurowymi pościgami na motocyklach, pociągami, saniami i na nartach. Akcja toczy się w przededniu dramatycznych zmian, które odcisną brutalne piętno na całym kontynencie. Siedmiokrotnie nominowany do Nagrody Akademii Wes Anderson (Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom) przedstawia ekscytującą i wielowymiarową opowieść o Europie okresu międzywojennego. W obrazie jest wszystko co charakteryzuje styl tego artysty: ironiczne poczucie humoru, barokowy przepych oraz przepięknie wystylizowane, symetryczne kadry. Reżyser bezbłędnie żongluje gatunkami. W filmie można znaleźć elementy kina akcji, horroru, melodramatu i farsy. W obsadzie pojawia się cała plejada gwiazd z dwukrotnie nominowanym do Oscara Ralphem Fiennesem (Lista Schindlera) na czele. Obok niego występują: Tony Revolori (Spider-Man: Homecoming), F. Murray Abraham (Amadeusz), trzykrotnie nominowany do Złotego Globu Willem Dafoe (American Psycho) oraz laureat Nagrody Akademii Adrien Brody (Pianista). Produkcja zdobyła cztery Oscary – w tym w kategoriach „najlepsza scenografia” i „najlepsze kostiumy”.