Na podstawową funkcjonalność znaną ze Snapchata, czyli Stories, trafiamy na prawie każdym kroku. Wdrożył ją Facebook na swoim głównym portalu, Instagramie, a nawet WhatsAppie. Co ciekawe, Stories można wdrożyć na strony internetowe oparte na WordPressie, dzięki odpowiedniej wtyczce od Google. Do grona portali umożliwiających publikowanie Stories dołącza LinkedIn. Przy okazji portal przejdzie redesign.

linkedin stories 1

LinkedIn Stories

LinkedIn Stories nie nie różni się niczym od tej samej funkcji udostępnionej przez inne portale. Użytkownicy prywatni, jak strony firmowe, będą mogły zdawać relacje za pośrednictwem Stories. Zasada jest taka sama, jak wszędzie. Publikujemy zdjęcia lub krótkie filmiki. Możemy wzbogacić je o napisy bądź grafiki. Nic nadzwyczajnego. Jednak sam LinkedIn podaje, że potrzebował czasu, żeby znaleźć zastosowanie do tej funkcjonalności. W oficjalnym komunikacie LinkedIn czytamy, iż w ramach testów zauważono, że użytkownicy chętnie wykorzystywali tę funkcję do bardziej osobistej komunikacji z innymi. Ciężko mi ocenić zasadność tego „ficzera” na LinkedIn. Stories będą teraz bardziej profesjonalne? Bardziej takie o szukaniu wyzwań zawodowych, a po prostu roboty? Czy może do chwalenia się swoją produktywnością? No nie wiem, nie przemawia to do mnie, ale nie musi. W oficjalnym komunikacie podano, że LinkedIn Stories trafią do użytkowników ze Stanów Zjednoczonych oraz Kanady, a następnie całego świata w przeciągu najbliższych tygodni.

linkedin redesign

Redesign LinkedIn

Oprócz wdrożenia Stories LinkedIn zapowiedział redesign całego portalu. Ma być ładniej i bardziej intuicyjnie. Poprawek ma się doczekać wyszukiwarka, która również ma być lepsza i serwować dokładniejsze wyniki. Nowości nie ominą wbudowanego komunikatora. Użytkownicy zyskają możliwość przeniesienia komunikacji do popularnych aplikacji do wideorozmów, takich jak Microsoft Teams, czy Zoom. Możliwe będzie także edytowanie i usuwanie wysłanych wiadomości. LinkedIn wprowadzi również możliwość reakcji na wiadomości za pośrednictwem emotikonek.

Źródło: LinkedIn