Lider utrzymuje swoją pozycję, czyli najgorsze hasła 2014 roku

Lider utrzymuje swoją pozycję, czyli najgorsze hasła 2014 roku

Opublikowano 22.01.2015 8:38 - 1


W ostatnim roku, mniej więcej w tym samym czasie informowałem Was o najgorszych hasłach roku 2013. Wówczas miała miejsce detronizacja króla najgorszych haseł, w zestawieniu przygotowanych przez SplashData. Hasło password okazało się mniej popularne od 123456. Jak sprawa ma się w tym roku? Wygląda na to, że pozycja cyfrowa stabilizuje swoją pozycję, bo zmian żadnych nie ma.

worstpassword2014

Nowością wartą odnotowania jest pojawienie się w zestawieniu dwóch sportów: baseball i football, a nawet smoka (dragon). To wszystko kosztem adobe123 czy abc123. Warto dodać, że ta interesująca statystyka została przygotowana na podstawie wykradzionych kont, dostępnych publicznie. Mnie zastanawia jakby prezentował się ranking, gdyby przygotować zestawienie bazujące tylko na polskich użytkownikach. Jak na moje oko qwerty wygrałoby jednoznacznie ;-)

Polityka bezpiecznych haseł znana jest pewnie wszystkim, gorzej z wdrażaniem jej w życie. Nie muszę oczywiście nikomu jej przypominać, jeśli jednak potrzebujecie bezpiecznego hasła, to w sieci jest tego pełno. Dla leniwych, którzy chcą być bezpieczni, a nie zmuszeni pamiętać każdego hasła do każdego serwisu, polecam rozwiązanie LastPass, które łączy naszą wygodę i bezpieczeństwo i funkcjonuje w postaci wtyczki do przeglądarki (ostatnio nawet pojawiło się na OS X).

Wieści z Rozładowani.pl