Każdy z nich to osobny byt, a odwiedzanie kilkunastu czy kilkudziesięciu serwisów w poszukiwaniu idealnego zdjęcia, jest mało komfortowe. Wygląda na to, że ktoś przeczytał moje gorzkie żale i odpowiedział na ten problem, tworząc serwis LibreStock, który agreguje 30 najpopularniejszych serwisów tego typu.

Darmowe zdjęcia stockowe – lista

Jeszcze na początku tego roku, będąc oczarowanym zasobnością serwisu All The Free Stock, który zawiera kilkadziesiąt serwisów ze zdjęciami na wolnych licencjach, zapomniałem o najważniejszym: wyszukiwarka. Wspomniany serwis faktycznie gromadził wszystkie te strony w jednym miejscu, lecz nie pozwalał ich globalnie przeszukiwać, co było dość uporczywe, gdyż każdą stronę należy otworzyć w osobnym oknie, by móc przejrzeć jej zasoby. Oczywiście można powiedzieć: w tyłku mu się poprzewracało! – może i prawda, ale zawsze uważałem, że należy upraszczać, tam gdzie się da.

Wygląda na to, że ktoś jest podobnego zdania i miał podobny problem, stworzył więc serwis LibreStock. Czym różni się od All The Free Stock? Jednym fundamentalnym drobiazgiem: posiada wyszukiwarkę.Doliczyłem się 30 najpopularniejszych serwisów ze zdjęciami na licencji Creative Commons (głównie CC0), a wśród nich są nawet nasze rodzime produkcje, jak Kaboompics (polecam nasz wywiad z Karoliną, właścicielką serwisu) czy Tookapic. Nie zabrakło także mojego ulubionego ostatnio Pexels czy StockSnap. Oczywiście wiele serwisów jeszcze brakuje, ale grunt że jest idea, zrealizowany pomysł, a powiększająca się baza, to tylko kwestia czasu. Gorąco polecam dodanie strony do zakładek, absolutny must have.


Posłuchaj nas!