Dwa ekrany w smartfonie to nie jest nic nowego. Mieliśmy już, chociażby LG V10. Jednak sposób ich wykorzystania, a także rozmiary w ostatnim czasie bardzo się zmieniły. To, co pokazał Samsung w Galaxy Fold, a potem w Galaxy Fold Z2, następnie Microsoft w Surface Duo to projekty podobne. Schemat smartfona, który możemy złożyć jak książkę, jak kartkę papieru, nie jest już zatem czymś, co nas dziwi. Z drugiej strony jednak ekscytuje to, do jakich fajnych czasów pod względem technologii dożyliśmy. I tu wchodzi LG, nie powiem, że całe na biało, ale ze swoją koncepcją wykorzystania dwóch ekranów w smartfonie, która jest zgoła odmienna od modeli Samsunga i Microsoftu.

lg wing 5

Specyfikacja LG Wing

Skrzydło, takie budzi pierwsze skojarzenia LG Wing. Chociaż znajdą się też tacy, dla których to po prostu krzyż. Pozostawmy jednak temat skojarzeń. LG Wing oficjalnie debiutuje dziś w Polsce. Pokuszę się o stwierdzenie, że nareszcie, bo jestem bardzo zainteresowany tym modelem. Znajdziemy tutaj bowiem dwa wyświetlacze, z czego jeden jest schowany pod drugim. Pierwszy, a zarazem główny wyświetlacz to P-OLED FullVision. Jego proporcje to 20,5:9. Rozdzielczość, jaką potrafi zaprezentować to 2460x1080px przy zagęszczeniu pikseli na poziomie 395 ppi. Druga jednostka, tak chowana, jest zdecydowanie mniejsza. Ma 3,9-cala, wyświetla obraz w rozdzielczości 1240x1080px. W tym przypadku zagęszczenie pikseli wynosi 419 ppi. Urządzenie napędzane jest procesorem Qualcomm Snapdragon 765G 5G, wspieranym przez 8GB pamięci RAM. Pamięć na dane to 128GB.

Aparaty w LG Wing

Jeśli chodzi o aparaty, to z tyłu mamy jednostkę 64MP, szeroką o rozdzielczości 13MP i do trybu gimbal 12MP. Z przodu zaś aparat ma rozdzielczość 32MP.

Producent chwali się, że możliwe jest nagrywanie obrazu za pomocą jednej z tylnych kamer oraz przedniej jednocześnie. Podgląd prezentowany jest wtedy na obydwu wyświetlaczach. Ponadto LG udostępnia Gimbal Motion Camera, czyli wykorzystanie drugiego ekranu jako uchwytu wraz z funkcjami zbliżonymi do tych, które można znaleźć w gimbalach. LG Wing zasilany jest ogniwem o pojemności 4000 mAh, a można ją naładować z wykorzystaniem technologii Quick Charge 4.0+ oraz ładowania bezprzewodowego. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 10.0. Nowy smartfon LG obsługuje 5G.

lg wing 2

Cena LG Wing

Przejdźmy do najważniejszego, czyli ceny. Wiadomo było od początku, że nie będzie to tani model. LG Wing kosztuje 4799 zł. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup LG Wing do 31 grudnia 2020 r. to otrzyma również słuchawki LG Tone Free FN6 oraz głośnik bluetooth LG XBOOM Go PL2.

Źródło: LG