LG Velvet w pięknym stylu zastąpi LG G9 i nada świeżości marce

LG Velvet w pięknym stylu zastąpi LG G9 i nada świeżości marce

Opublikowano 28.04.2020 19:22 -


LG serii G od dawna były z nami, ale nadszedł ten moment, w którym Koreańska firma postanowiła wprowadzić zmiany. Tak też zamiast kolejnego LG G9, zobaczymy LG Velvet. Ich cechą szczególną ma być design oraz podzespoły na miarę ostatnich LG G. Specyfikacja i zdjęcia potwierdzają, że wywiązali się z założeń w 100%.

Osoby, które interesują się smartfonami od dawna, na pewno przyzwyczajone są do modelu “G” i niezbyt widzą opcję rebrandingu. Rozumiem was i mam tak samo – takie poczucie, że jak to nie będzie “G” to będzie brzydkie, słabe i generalnie złe. Im bliżej jednak do premiery, tym bardziej nabieram pewności, że rebranding wyjdzie na dobre.

LG Velvet – design

Cechą LG Velvet miał być design. Elegancki, może trochę kobiecy, ale na pewno nietypowy i wyróżniający się na tle innych urządzeń na rynku. Oceniając pierwsze zdjęcia i rendery muszę powiedzieć, że podoba mi się lekka i prosta bryła nowego urządzenia od LG. Tył, bez zbędnych upiększaczy jest po prostu ładny.

LG Velvet – specyfikacja

Choć do premiery została jeszcze chwila, bo premiera zaplanowana jest na 7 maja, znalazły się już pierwsze informacje.
Urządzenie będzie napędzane przez Snapdragona 765G w akompaniamencie 8GB pamięci RAM oraz 128GB pamięci ROM. Bateria otrzyma 4300 mAH pojemności i będzie można ją naładować przewodowo (30W) oraz bezprzewodowo (10W).

To, co mogłoby być lepsze w telefonie za taką kwotę to aparaty. 48Mpx matrycy głównej z 8Mpx do zdjęć szerokokątnych to trochę słabo. Nie ratuje sytuacji trzecie oczko 5Mpx do wykrywania głębi. Choć chciałbym się mylić, obawiam się, że ten zestaw jest bardzo prawdopodobny.

Klasycznie już dla urządzeń LG, Velvet będzie spełniał standardy MIL-STD oraz IP68. Można przypuszczać również, że na pokładzie znajdzie się też wysokiej jakości przetwornik dźwięku. Wiadomo już, że będzie obsługiwał również etui Dual Screen, co jest mocnym argumentem. Cieszę się, że design nie pozwolił na rezygnację z tak wyjątkowego i udanego akcesorium.

LG Velvet – Cena

LG Velvet będzie dostępny w 4 kolorach nazwanych: Aurora White, Aurora Green, Aurora Gray i Illusion Sunset, a jego cena jest szacowana na 700-800 EUR, czyli ponad 3000zł. Skoro to design ma być siłą urządzenia, ciężko oceniać go w odniesieniu do ceny. Na razie wydaje się to być słuszną ceną.

Jeżeli ktoś ceni sobie design telefonu i chciałby przy tym mieć przyzwoite podzespoły, na pewno zainteresuje się LG Velvet. Bazując na informacjach, które mamy teraz widzę go jako prosty i elegancki telefon, który sprawdzi się w rękach pani prezes.

Wieści z Rozładowani.pl