LG też będzie miało składane smartfony!

LG też będzie miało składane smartfony!

Opublikowano 26.11.2018 10:53 -


Posiadanie składanego smartfonu w swoim portfolio z marzenia stało się celem dla wielu producentów. Do grona firm, które zainteresowały się produkcją takiego sprzętu, dołącza LG. Skąd o tym wiemy?

Ostro do pracy wziął się Samsung, Huawei rozesłał gotowe urządzenia do operatorów, a o Motoroli wspomina się w plotkach. Do tego grona dołącza też LG i to już pewne!

FLEX, Foldi, Duplex – LG zastrzega nazwy nowych urządzeń

Jeśli masz produkt na rynku Unii Europejskiej, który chcesz sprzedawać pod konkretną nazwą i chcesz ją zastrzec, musisz zgłosić się do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUPRO). Tak też właśnie zrobiło LG, zastrzegając trzy nazwy: Flex, Foldi i Duplex.

Oczywiście nie świadczy to o tym, że LG pracuje nad trzema typami urządzeń. Każda z tych nazw wskazuje jednak na unikalne cechy, które powiązać możemy ze składanymi smartfonami.

LG ma duże doświadczenie

Warto w tym miejscu przypomnieć, że LG uwielbia eksperymentować z formą produkowanych urządzeń. Na myśl od razu przychodzi mi zjawiskowy G Flex z wygiętym wyświetlaczem i samogojącą się obudową! Nie tak dawno LG proponowało też modele z serii V, które pokazywały jak efektywnie zagospodarować frontową powierzchnię urządzenia, stosując dwa ekrany.

LG to też potentat na rynku ekranów. Ekrany LG wykorzystywane są nawet przez innych producentów jak Apple czy Huawei (to właśnie te ekrany sprawiały problem w nowym Mate 20, chociaż winny był raczej sposób ich montażu). Od jakiegoś czasu Koreańczycy pokazują nam naprawdę niesamowite prototypy, dowodząc, że nic nie jest dla nich niemożliwe (kolorowe i zwijane panele E-Ink, zwijany ekran TV, przeźroczysty ekran TV). Gotowe do produkcji panele AMOLED, które można było zwijać i dowolnie formować LG pokazało już w 2016 roku!

Jestem pewny, że nie będziemy musieli długo czekać na składany telefon od LG!

Wieści z Rozładowani.pl