Informacja o tym, że wkrótce LG nie będzie być może produkowało już smartfonów wynika z notatki, którą rozesłano do pracowników. CEO firmy Kwon Bong-seok napisał w liście, że rozważane są „duże zmiany”, jeśli chodzi o dział LG zajmujący się smartfonami.

Koniec LG na rynku smartfonów?

Korporacja w odpowiedzi na artykuł „The Korea Herald”, który jako pierwszy opisał sprawę, oznajmiła, że konkurencja na rynku smartfonów robi się „coraz bardziej zacięta” i najwyższy czas, aby dokonać „najlepszego wyboru”, jeśli chodzi o przyszłość tego działu firmy. LG rozważa wszystkie możliwe kroki, wliczając w to sprzedaż czy zwolnienia pracowników.

Nie da się ukryć, że LG od kilku lat coraz trudniej wybić się na rynku smartfonów. Firma próbowała już wszystkiego – od klasycznych, ale wydajnych telefonów z segmentu premium takich jak LG V60 aż po odważne eksperymenty. Takim eksperymentem jest ostatni LG Wing, który posiada dwa ekrany, z czego jeden z nich obraca się o 90 stopni.

Z kolei podczas prezentacji na wirtualnych targach CES2021 firma zaprezentowała swój pierwszy smartfon ze zwijanym ekranem. LG nie podawało wówczas informacji, czy urządzenie trafi kiedykolwiek do sprzedaży, ale biorąc pod uwagę powyższe informacje, raczej nie ma co na to liczyć.

Źródło: The Verge