Wszystkie prezentacje odbywają się podczas trwających właśnie wirtualnych targów CES2021. Sony zaprezentowało swojego drona, który jest w stanie udźwignąć lustrzankę, a LG rozwija natomiast swoje portfolio mobilne.

Smartfon LG Rollable ze zwijanym ekranem

Firma nie cieszy się zbyt dużą popularnością w grupie smartfonów. Nie dziwi dlatego wypuszczanie nietypowych właśnie modeli: jakiś czas temu LG Wing czy teraz LG Rollable.

Na razie nie jest pewne czy w ogóle, a jeśli tak, to kiedy taki smartfon trafi do sprzedaży. LG nie jest pierwszą firmą, która taki projekt zaprezentowała. Targi CES to okazja to prezentacji możliwości, ale niekoniecznie takich, które zostaną wprowadzone w życie.

GOOGLE STADIA NA TELEWIZORACH LG

W ramach CES2021 firma LG poinformowała jednak o bardziej przydatnej funkcji, która to pojawi się w telewizorach. Pisał o tym Jarek w osobnym tekście:

LG podjęło się współpracy z Google, której efektem ma być zapewnienie natywnej obsługi platformy Stadia bezpośrednio na telewizorach. Taka możliwość ma zostać udostępniona w ciągu kilku najbliższych miesięcy, jednak nie wcześniej niż w drugiej połowie roku. Pozwoli ona na bezpośredni dostęp do Google Stadia z poziomu telewizora, bez żadnych pośredników w postaci komputera, czy też telefonu. Wymagane jednak będzie posiadanie kontrolera Stadia.

Zapraszamy do śledzenia newsów na temat CES 2021.