Wszyscy wiemy, jak ważna jest jakość powietrza, którym oddychamy. Niestety zmagamy się ze smogiem i innymi zanieczyszczeniami. Dzięki temu popularne stały się wszelkiego rodzaju oczyszczacze powietrza, które stosowane są w domach i biurach. Są one dostosowane do odpowiedniego metrażu pomieszczeń, zatem niekiedy trzeba stosować więcej niż jeden oczyszczacz, aby uzyskać efekt na dużych powierzchniach. Oczyszczacze, jak wspomniałem, mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach. Do poprawy jakości wdychanego powietrza stosowane są odpowiednie maski. Idąc tym tropem, LG zaprezentowało nowy oczyszczacz powietrza do użytku osobistego.

Oczyszczacz LG PuriCare Wearable Air Purifier

Oczyszczacz powietrza LG PuriCare Wearable Air Purifier

LG PuriCare Wearable Air Purifier, bo tak nazywa się urządzenie, którym pochwaliła się koreańska marka, jest połączeniem oczyszczacza powietrza z maseczką. Wykorzystuje on dwa filtry H13 Hepa, takie same, które są stosowane w domowych oczyszczaczach. Firma chwali się, że PuriCare Wearable Air Purifier może być noszony i wykorzystywany przez użytkowników zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, w czym pomaga zastosowanie czujnika oddechowego. Odpowiada on za wykrywanie charakterystyki oddechu użytkownika, a w efekcie za dostosowanie pracy wentylatorów. Ich na pokładzie można znaleźć 2, a LG wskazuje, że pracują one z trzema prędkościami w celu zapewnienia łatwości oddychania.

Oczyszczacz powietrza LG PuriCare Wearable Air Purifier

Etui oraz bateria

Etui dedykowane PuriCare Wearable Air Purifier zawiera oświetlenie UV-LED służące eliminacji zarazków. Ponadto, pozwala na naładowanie akumulatora umieszczonego w oczyszczaczu. Bateria ma 820 mAh, co według producenta pozwala na dwie godziny pracy urządzenia na wysokich obrotach oraz osiem godzin na zmniejszonych. Zarządzanie urządzeniem odbywa się tradycyjnie w dzisiejszych czasach, poprzez aplikację, w tym przypadku LG ThinQ. To za jej pośrednictwem użytkownik dowiaduje się o konieczności wymiany filtrów.

Oczyszczacz LG PuriCare Wearable Air Purifier

LG podaje, że wszystkie składowe PuriCare Wearable Air Purifier nadają się do recyklingu. Ponadto zapewnia, że kształt oczyszczacza jest dopasowany do twarzy użytkownika.

Oczyszczacz powietrza LG PuriCare Wearable Air Purifier

Niestety nic nie wiadomo na razie na temat ceny i dostępności PuriCare Wearable Air Purifier. Możliwe, że więcej szczegółów poznamy podczas targów IFA 2020, gdzie LG ma m.in. zaprezentować PuriCare Wearable Air Purifier.

Źródło: LG


Posłuchaj nas!