LG zapowiedziało wprowadzenie na swoje nowe telewizory dostępu do platformy Google Stadia. Tym samym umożliwi korzystanie z gier w chmurze, bez konieczności posiadania konsoli. 

Google Stadia już w Polsce! (ceny, oferta)

Google Stadia na telewizorach LG

LG podjęło się współpracy z Google, której efektem ma być zapewnienie natywnej obsługi platformy Stadia bezpośrednio na telewizorach. Taka możliwość ma zostać udostępniona w ciągu kilku najbliższych miesięcy, jednak nie wcześniej niż w drugiej połowie roku. Pozwoli ona na bezpośredni dostęp do Google Stadia z poziomu telewizora, bez żadnych pośredników w postaci komputera, czy też telefonu. Wymagane jednak będzie posiadanie kontrolera Stadia.

Co więcej, użytkownicy Stadia Pro będą mogli korzystać z gier w rozdzielczości 4K. Przyznaję, że to mega interesujące zagranie ze strony LG. Dzięki niemu nie trzeba będzie kupować konsoli, żeby pograć w ciekawe tytuły. Jest w tym miodzie łyżka dziegciu. Dostępność Google Stadia na telewizorach LG pojawi się najpierw jedynie na urządzeniach wyposażonych w system WebOS 6.0. Jednak producent podaje, że do końca roku platforma zagości również na telewizorach z wersją 5.0 tego systemu.

LG pochwalił się WebOS 6.0 oraz nowym pilotem. Producent szykuje kilka zmian pod względem wyglądu oraz funkcjonalności

WebOS 6.0

Już przed targami CES LG zapowiedziało wprowadzenie w tym roku na rynek telewizorów, które będą wyposażone w WebOS 6.0.

Producent deklaruje, że system został odświeżony pod kilkoma względami. Dokładnie będziemy mogli je poznać i zobaczyć podczas targów CES. Nie mniej jednak już teraz LG pochwaliło się, że zmianie ulegnie główny ekran systemu. Ma on być bardziej komfortowy. Z opisu firmy wynika, że może on pod pewnymi względami przypominać rozwiązanie znane z Android TV. Użytkownik na stronie głównej otrzyma listę najczęściej otwieranych aplikacji, a dodatkowo propozycje materiałów do obejrzenia. Będą one dobierane na bazie dotychczasowych treści, które zainteresowały użytkownika oraz jego preferencji. Funkcja Next Picks to akurat ciekawe rozwiązanie, które mogą docenić właściciele telewizorów marki LG, a pozwoli ono na odkrywanie nowych, dotychczas nieoglądanych materiałów. Zwłaszcza, jeśli ktoś skończył wszystkie sezony ulubionego serialu i szuka czegoś nowego.

Źródło: LG


Posłuchaj nas!