LG podzielił się informacjami na temat nowej wersji systemu operacyjnego, który znajdziemy w jego telewizorach. WebOS 6.0 poznamy bliżej podczas targów CES, ale już teraz producent pochwalił się jego odświeżeniem. Zmian doczekał się również pilot Magic Remote. 

lg web os 6 2

LG prezentuje WebOS 6.0

W telewizorach LG pojawi się WebOS 6.0. Producent deklaruje, że system został odświeżony pod kilkoma względami. Dokładnie będziemy mogli je poznać i zobaczyć podczas targów CES. Nie mniej jednak już teraz LG pochwaliło się, że zmianie ulegnie główny ekran systemu. Ma on być bardziej komfortowy. Z opisu firmy wynika, że może on pod pewnymi względami przypominać rozwiązanie znane z Android TV. Użytkownik na stronie głównej otrzyma listę najczęściej otwieranych aplikacji, a dodatkowo propozycje materiałów do obejrzenia. Będą one dobierane na bazie dotychczasowych treści, które zainteresowały użytkownika oraz jego preferencji. Funkcja Next Picks to akurat ciekawe rozwiązanie, które mogą docenić właściciele telewizorów marki LG, a pozwoli ono na odkrywanie nowych, dotychczas nieoglądanych materiałów. Zwłaszcza, jeśli ktoś skończył wszystkie sezony ulubionego serialu i szuka czegoś nowego.

lg magic remote 2

Nowy pilot Magic Remote

Interesujących zmian doczekał się również pilot Magic Remote. LG podaje, że będzie on w znacznym stopniu ułatwiał zarządzanie telewizorem z wykorzystaniem asystentów głosowych. Wśród przycisków dostępne będą tzw. szybkie skróty, umożliwiające uruchomienie popularnych serwisów streamingowych (w tym przypadku: Netflix, Amazon Prime oraz Disney+) bez konieczności wchodzenia do menu systemu. Nowy Magic Remote wyposażony będzie w moduł NFC, który pozwoli na błyskawiczne udostępnienie materiałów z telefonu na telewizor, a także w odwrotną stronę.

Które telewizory LG zostaną wyposażone w WebOS 6.0?

WebOS 6.0 trafi do telewizorów LG, które będą wyprodukowane w tym roku. Będą to modele OLED, QNED mini LED, NanoCell oraz UHD.

Źródło: LG