Firma Xiaomi nieustannie pracuje nad aktualizacją interfejsu MIUI. Jedną z nowości, jaka może się pojawić w aplikacji aparatu, jest funkcja analogiczna do Top Shot, którą zawiera Google Camera. 

„AI Shutter”, czyli Top Shot od Xiaomi

Funkcja w wersji od Xiaomi roboczo nazwana została “AI Shutter”. Ma dostarczać użytkownikowi najlepsze możliwe ujęcia wykonane w trakcie serii. Wg XDA Developers “AI Shutter” ma wskazywać zdjęcia, na których osoba fotografowana uśmiecha się, nie mruga i patrzy w kierunku aparatu. To pozwoli na uzyskanie nie tylko lepszych zdjęć, ale także ciekawszych wrażeń z fotografowania. “AI Shutter” nie będzie na stałe włączone, użytkownik będzie mógł sam decydować, kiedy będzie chciał skorzystać z tej funkcji. 

Kiedy „AI Shutter” się pojawi?

Niestety nie wiadomo, kiedy “AI Shutter” może się pojawić w MIUI. XDA Developers podaje, że w wersjach beta MIUI 12 nie ma żadnych dodatkowych informacji na ten temat. 

Coraz częściej przyglądam się Xiaomi i smartfonom z logiem tego producenta. Pamiętam jeszcze, jak MIUI instalowałem na HTC Desire HD, ale było to bardzo dawno temu. Wiadomo, że Xiaomi oferuje dużo modeli smartfonów i mnóstwo ich sprzedawanych jest w Polsce. Użytkownicy bardzo chwalą sobie stosunek ceny do jakości urządzeń. Dlatego też ciekawe może być wprowadzenie funkcji podobnej do Top Shot. Trzeba pamiętać, że aparaty w Pixelach od Google, pod względem technicznym też rewelacją nie są, a wykonywanie zdjęć wspomagane jest przez szereg możliwości software’owych. Jeśli faktycznie Xiaomi doda podobną do Top Shot funkcję do MIUI i zdjęcia rzeczywiście będą lepsze, to smartfony tego producenta mają szansę stać się jeszcze bardziej popularne.

Źródło: XDA Developers


Posłuchaj nas!