Lepiej późno niż wcale, czyli Google wydało wtyczkę dla Wordpress

Lepiej późno niż wcale, czyli Google wydało wtyczkę dla WordPress

Opublikowano 15.01.2014 19:57 -


Zdaje się, że piekło zamarzło. Dlaczego? Otóż wyszukiwarkowy gigant postanowił zrobić coś dla użytkowników popularnej platformy WordPress. Ów niespodzianka, to nic innego jak plugin, który teoretycznie wspomoże obsługę dwóch popularnych usług Google. Dlaczego tylko teoretycznie? Otóż dlatego, że w istocie otrzymujemy jedną dość funkcjonalną usługę, kiedy druga jest tylko wydmuszką.

screenshot-1

Wtyczka nosi nazwę Google Publisher Plugin i obsługuje Adsense jak i teoretycznie słynne Google Webmaster Tools, czyli popularne narzędzia dla webmastera. Po zainstalowaniu narzędzia, należy zalogować się za jego pośdrenictwem do swojego konta Google, wówczas automatycznie otrzymamy dostęp do w/w usług. Cały jednak pic polega na tym, o ile narzędzie do Adsense jest w istocie bardzo wygodne i ciekawe, gdyż pozwala na umieszczanie reklam w serwisie bez ingerencji w kod, o tyle sam GWT, to zwykła wydmuszka, w postaci linku do zewnętrznego serwisu. A szkoda, bo o ile zarządzanie reklamami Adsense jest mi aktualnie do niczego niepotrzebne (są już na swoim miejscu), o tyle panel chociażby z informacjami w samym WordPressie by się zdecydowanie przydał.

screenshot-3

No cóż, jak zapewnia Google, wtyczka jest w wersji beta, oznaczona numerem 0.1. Mam cichą nadzieję, że rosnący numer wersji będzie wprost proporcjonalny do ilości usług, które z każdą wersją wtyczki będą się pojawiać. Sami zaś koderzy powinni wziąć na tapetę narzędzie, bez którego żaden webdeveloper czy webmaster nie wyobraża sobie życia – Google Analytics. Swoją drogą, bardziej niż wtyczka, nurtuje mnie odpowiedź na pytanie, dlaczego takie narzędzie pojawia się dopiero teraz, kiedy nie od dziś jest jasne, że WordPress jest jednym z najpopularniejszych platform CMS na świecie? Wyrzuty sumienia, opóźnione poczucie obowiązku? Niemniej lepiej późno niż wcale.

Wieści z Rozładowani.pl