Lenovo Z5 Pro z 5 aparatami! Tak będą wyglądały flagowce w 2019 roku?
Lenovo Z5 Pro z 5 aparatami! Tak będą wyglądały flagowce w 2019 roku?

Opublikowano 5 miesięcy temu -


Już chyba nikogo nie dziwi, że prawie wszystkie marki smartfonów mają w swojej ofercie, chociaż jeden model udający iPhona X. Notch i podwójny poziomy układ aparatów, to najbardziej charakterystyczna cecha smartfonów z 2018 roku.

Nowy rok przyniesie nową modę, ale będzie ona chyba znacznie głupsza — cztery aparaty z tyłu! Pisałem już o Nokii i o Samsungu. Kilka innych firm też ma zamiar pokazać modele z co najmniej 4 aparatami na tyle obudowy. Z tego nowego nurtu wyłamało się LG, nadchodzący V40 będzie miał ich „tylko” trzy. Dziś dowiedzieliśmy się, że za tym nowym nurtem podąży również Lenovo.

Lenovo Z5 Pro to 5 aparatów i rozsuwany wyświetlacz

Lenovo Z5 trochę nas rozczarował, ponieważ obiecywano użytkownikom prawdziwie bezramkowy telefon. Dostaliśmy średniaka z notchem, który nie wyróżniał się na tle konkurencji niczym specjalnym. Teraz ma się to zmienić. Model Z5 Pro zrekompensuje brak w ofercie flagowca z prawdziwego zdarzenia. Z5 Pro ma posiadać topowego Snapdragona 845 (chociaż boję się, że będzie to jednak Snapdragon 660) oraz co najmniej 6 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Z5 Pro zaoferuje też baterię o pojemności 4000 mAh.

Prawdziwą rewelacją ma być rozsuwana konstrukcja telefonu, przypominać ona będzie Oppo Find X. Kolejnym zaskoczeniem jest też poczwórny układ aparatów fotograficznych w miejsce podwójnego, o którym plotkowano wcześniej.

Nowa jakość czy po raz kolejny przechwałki?

Przed premierą modelu Z5 obiecywano nam flagowca z prawdziwym bezramkowym wyświetlaczem. Gdy model ten zadebiutował, okazało się, że ma notcha i średnie parametry. Lenovo nadszarpnęło tym zaufanie klientów. Teraz wydaję się, że Lenovo nie powtórzy błędu i spełni swoje obietnice. Gotowe Lenovo Z5 Pro pozowało już do zdjęć i wystąpiło w filmie. Wczesną wersję tego modelu pokazał VP Lenovo, Liu Jun podczas konferencji w Pekinie. Telefon ma zostać zaprezentowany w tym miesiącu, nie będziemy musieli więc długo czekać na to, co okaże się prawdą.