Lenovo Yoga C930 to nie tylko funkcjonalny zawias, ale tylko 1,38kg wagi

Lenovo Yoga C930 to nie tylko funkcjonalny zawias, ale tylko 1,38kg wagi

Opublikowano 6.12.2018 16:09 -


Format konwertowalnych laptopów pojawił się po raz pierwszy w 2012 roku. Wówczas to Lenovo opracowało urządzenie 2 w 1, które otwiera się w zakresie 360° i umożliwia pracę w czterech trybach (laptopa, namiotu, tabletu oraz podstawki). Od tego czasu format ten doczekał się różnych adaptacji i zyskał ogromną popularność. Najnowsza odsłona konwertowalnej serii Yoga od Lenovo trafiła na półki polskich sklepów.

Lenovo Yoga C930 to urządzenie wykonane z aluminium, o wymiarach 322x227x14,5 mm i wadze 1,38 kg. Laptop dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: Iron Grey i Mica. Dodatkowo Yoga C930 występuje także w limitowanej wersji Glass, w której pokrywa wykonana została z odpornego na zarysowania szkła Corning Gorilla Glass. Największą innowacją nowego laptopa jest soundbar z głośnikami wspierającymi system Dolby Atmos, który zintegrowano w zawiasie łączącym matrycę z korpusem urządzenia. Notebook dostępny jest w wariantach z 13.9–calowym, dotykowym wyświetlaczem o rozdzielczości UHD 4K lub Full HD, wykonanym w technologii IPS. Yoga C930 to także pierwszy na świecie laptop, który obsługuje jednocześnie technologie Dolby Atmos i HDR Dolby Vision.

Firma Lenovo postawiła na wydajne procesory Intel Core 8. generacji (Core i5-8250U oraz Core i7-8550U) ze zintegrowanym układem graficznym Intel HD Graphics 620. Intel Core i7-8550U jest obecnie najwydajniejszym mobilnym procesorem o poborze energii na poziomie zaledwie 15 W, wyprodukowanym przez firmę Intel. Dopełnieniem konfiguracji jest nawet 16 GB pamięci RAM DDR4 oraz szybkie dyski SSD PCIe o pojemności do 2 TB.W urządzeniu znajduje się gniazdo audio combo jack 3.5 mm, pełnowymiarowy port USB 3.1 oraz dwa złącza USB Typu C z obsługą Thunderbolt 3. Porty USB-C wspierają protokoły DisplayPort 1.2 i PCIe 3.0, dzięki czemu do laptopa podłączyć można wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości oraz wydajne urządzenia do przechowywania danych.

Producent chwali się, że bateria w Yoga C930 gwarantuje nawet 14,5 godziny ciągłej pracy (wersja z ekranem FHD). Dzięki technologii szybkiego ładowania Rapid Charge baterię laptopa Lenovo Yoga C930 można w ciągu zaledwie godziny naładować do poziomu 80%.

Dołączone w zestawie cyfrowe pióro Active Pen 2 rozpoznaje 4096 poziomów nacisku. Rozszerza ono znacząco możliwości, jakie daje dotykowy ekran laptopa. Lenovo zdecydowało się stworzyć w obudowie Yoga C930 komorę, gdzie pióro cyfrowe można nie tylko przechowywać, ale również szybko i wygodnie ładować. Czytnik linii papilarnych jest gwarantem najwyższego poziomu zabezpieczenia danych użytkownika. Umożliwia on również błyskawiczne zalogowanie się w systemie Windows 10. Lenovo Yoga C930 wyposażono w mechaniczną osłonę obiektywu TrueBlock Privacy Shutter, która gwarantuje poczucie większej prywatności bez konieczności zasłaniania kamery karteczkami samoprzylepnymi.

Lenovo Yoga C930 dostępny jest w sprzedaży w wybranych sklepach ze sprzętem elektronicznym w cenie od 6 299 złotych.

Wieści z Rozładowani.pl