Czy tanie słuchawki TWS w ogóle się do czegoś nadają? Szukałem takich, które pomogą mi przy ćwiczeniach. Nie wymagałem wiele, ale po kupnie Lenovo z Aliexpress i Banggood zaskoczyłem się pozytywnie.

Jakiś czas temu zacząłem się więcej ruszać i w moim harmonogramie znalazło się więcej aktywności sportowych. Różnych, głownie jednak są to wizyty na siłowni i/lub bieganie. Niemniej chciałem móc swobodnie posłuchać muzyki podczas sportu. Do tego właśnie potrzebne mi były bezprzewodowe słuchawki.

Tanie bezprzewodowe Lenovo z Aliexpress i Bangood

Kolejnym kryterium było wydanie jak najmniej pieniędzy. Nie potrzebowałem słuchawek, w których miałbym się delektować muzyką i nie zależało mi w tym wypadku na aktywnej redukcji hałasu (ANC). Wręcz przeciwnie. Z racji tego, że mowa o sporcie, to jednak warto wiedzieć co się dzieje dookoła. Ot, względy bezpieczeństwa. W tym wypadku akurat to było na plus, ponieważ obniżało cenę.

20210809 151822 scaled

Tak oto nabyłem drogą kupna 2 bezprzewodowe modele TWS od Lenovo. Jeden kupiłem na Banggood, drugi na Aliexpress. Jeden jest czarny, drugi jest biały. Jedne przypominają fasolki od Samsunga, drugie AirPodsy od Apple. Mają jednak dodatkowy element wspólny poza marką – niską cenę. Chciałem wydać jak najmniej, ponieważ liczyłem się z tym, że mogą szybko umrzeć. Nie chciałem jednak wydawać śmiesznie małych pieniędzy, wolałbym jednak, żeby sprzęt chociaż działał.

Podłubałem trochę w filtrach i wytypowałem 2 modele z promocji. Wierzcie mi lub nie, ale to, że oba modele są od Lenovo było dziełem przypadku. Kupiłem Lenovo XT 91 oraz Lenovo LP 1. XT kosztowały mnie 64,56 zł (w zestawie były też pchełki na kablu), a LP – nieco więcej, bo 75,31 zł. Uśredniłem do 70 zł za sztukę. I co z tego wyszło? Wyszło sporo mojego zdziwienia. Jak za tę cenę to pozytywne zaskoczenie.

lenovo słuchawki tws bezprzewodowe

Ale pod pewnym warunkiem. Pozytywne, ponieważ nie oczekiwałem wiele, a dostałem słuchawki na poziomie wystarczającym. Czy grają genialnie, są ultra wygodne itp.? Nie. Ale świetnie się z nimi biega i działają poprawnie – parują się przez Bluetooth itd. Jakiś czas już z nich korzystam i stwierdziłem, że podzielę się z Wami wrażeniami z tych budżetowych słuchawek. Jeśli miałbym kupić je jeszcze raz, to na pewno bym to zrobił.

Niebawem pełna recenzja, a jeśli czas pozwoli, to może nawet wideo!