Lenovo wraca do gry! Model Z6 Pro już gotowy na targi MWC
Lenovo wraca do gry! Model Z6 Pro już gotowy na targi MWC

Opublikowano 1 miesiąc temu -


Nie pozostało już chyba wielu fanów smartfonów Lenovo wśród naszych czytelników? Oprócz modelu Z5 firma nie ma się za bardzo czym pochwalić. W lepszej sytuacji są mieszkańcy Chin, którzy mają większy wybór. Lenovo daje jednak znać, że wraca do gry. Na targach w Barcelonie pokażą nowy model.

Ostatnio Lenovo nie ma ani szczęścia, ani dobrej prasy. Szkoda, bo znam kilka osób, które szalały za poprzednimi modelami firmy. Lenovo Z5 nas zawiódł, o czym już pisałem. Jego ulepszona wersja Z5 Pro to pierwszy slider firmy, podobny do Xiaomi Mi Mix 3. Niestety on też nas rozczarował, oferował Snapdragona 710 zamiast 845 i był dostępny głównie na rynku zagranicznym. Zaskoczeniem była kolejna wariacja modelu Z5, a mianowicie Z5 Pro GT. Ten jest prawdziwym potworem, ma Snapdragona 855 i nawet 12 GB RAM (jako pierwszy), ale dostępny jest tylko w Chinach.

Prawdziwy flagowiec dla wszystkich

Tym razem Lenovo ma zamiar stanąć na wysokości zadania. Jeden z szefów Lenovo, Chang Cheng udostępnił grafikę zapowiadającą premierę nowego modelu. Lenovo Z6 Pro ma być zaprezentowany na targach MWC w Barcelonie już w przyszłym tygodniu.

Tajemniczy model nie był nigdzie wcześniej widziany. Nie spotkaliśmy się też z żadnymi przeciekami, czy plotkami. Prawdopodobnie model Z6 Pro, to nic innego jak europejska wersja modelu Z5 Pro GT. Możliwe też, że wprowadzono w nim jakieś delikatne zmiany. Wbrew wszystkiemu to i tak dobra wiadomość. Rozsuwany flagowiec Lenovo z bezramkowym wyświetlaczem, procesorem Snapdragon 855 oraz 12 GB pamięci RAM i 512 GB dla użytkownika? Dostępny w Europie? Dla mnie super!

Boję się tylko, że podobnie jak ostatnio Lenovo znów „wykręci klientom jakiś numer”. Notch zamiast braku ramek i slidera, Snapdragon 710 zamiast 845, lub wyłączność na rynku chińskim. Może słaby aparat foto lub mała bateria? Obym się mylił!