Jeszcze do niedawna takie urządzenie nazwalibyśmy Home Hubem, teraz Lenovo chce, by nazywać je „smart zegarem”. Urządzenie ma umilić wstawanie i kładzenie się do snu. Lenovo Smart Clock 2 nie ma aparatu, więc nie trzeba się będzie bać szpiegowania. 

Lenovo podczas targów MWC zaprezentowało sporo nowego sprzętu. Są to głównie laptopy i chromebooki oraz tablety z różnych półek. Wśród tych urządzeń znaleźć możemy też coś niepozornego. To smart zegar na nocną szafkę, który ma naprawdę sporo możliwości. To drugie wcielenie tego sprzętu, ale podobno znacznie lepsze.

Lenovo Smart Clock 2 na nocną półkę

Sporo osób, które znam zdecydowało się usunąć elektronikę z sypialni w trosce o higienę snu. Wszystko wskazuje jednak, że musi być to dość pochopny ruch, bowiem kolejny producent próbuje swoich sił w stworzeniu smart zegarynki. Smart Hub, Home Hub czy Home Pod – jest wiele nazw na urządzenia, które mają podobne funkcje. Amazon, Google, Xiaomi oraz Lenovo mają całkiem sporo do zaoferowania w tej kategorii. Ten ostatni miał już w ofercie podobne urządzenia, od jakiegoś czasu oferuje też „smart clock”, czyli inteligentne budziki. Nowy Lenovo Smart Clock 2 to, jak sama nazwa wskazuje, druga generacja takiego urządzenia.

Lenovo Smart Clock 2

Lenovo, w przeciwieństwie do innych producentów, postanowiło usunąć przednią kamerę z urządzenia. Mniejsza funkcjonalność spowodowana jest troską o bezpieczeństwo użytkowników – mają oni pewność, że nikt ich nie szpieguje. W przeciwieństwie do urządzeń konkurencji takich jak Amazon Echo, smart zegar od Lenovo ma całe spektrum funkcji, które stworzono z myślą o umieszczeniu urządzenia w sypialni. To między innymi specjalne tryby zegara i innych funkcji z ciemnym motywem, możliwość korzystania z urządzenia przy całkowicie wyłączonym ekranie, akcesoryjna ładowarka indukcyjna do smartfonów czy w końcu dyskretna lampka nocna.

Lenovo Smart Clock 2

Oprócz tego urządzenie spełnia rolę radia stereo, głośnika odtwarzającego muzykę oraz pogodynki. Dodatkowo wbudowany mikrofon pozwoli w pełni korzystać z dobrodziejstwa usługi Hey Google, co znacząco rozszerzy jego funkcjonalność. Lenovo Smart Clock 2 wykonany jest w 85% z plastiku z recyklingu, niemal cały pokryty jest też miłym w dotyku materiałem, co pozwoli mu wtopić się jeszcze lepiej w sypialnianą przestrzeń.

Lenovo Smart Clock 2 dostępny będzie w 3 kolorach – szarym, czarnym i niebieskim w cenie 89,99 dolarów (w przeliczeniu 340 zł).