Lenovo prezentuje smartfon, który owiniesz wokół ręki i tablet, który złożysz jak papier

Opublikowano 23.06.2016 9:30 -


Technologia rozwija się w zatrważającym tempie. Producenci co i rusz przedstawiają nowe rozwiązania, chcąc zaskoczyć konsumentów, ale przede wszystkim swoich konkurentów. Wprowadzanie nowych technologii wiąże się bowiem z umocnieniem pozycji na rynku, zyskaniem miana innowatora.

Lenovo, podczas specjalnej konferencji - Lenovo's Tech World zaprezentowało tablet, który można złożyć na pół niczym zwykłą kartkę papieru oraz smartfon, który można owinąć wokół nadgarstka - zupełnie niczym smartwatch.

Firma nazwała swoją nową technologię Lenovo CPlus. Przygotowano nawet kilka wersji kolorystycznych elastycznego sprzętu, należy jednak pamiętać, że całość jest dopiero w fazie prototypu. Oznacza to, że na rynkową premierę produktów będziemy musieli jeszcze poczekać.
Nie zdradzono nawet przybliżonej daty, kiedy konsumenci będą mogli sami przetestować nowe produkty. Innowacyjne produkty byłyby bowiem zbyt drogie - wprowadzenie ich na rynek byłoby więc ryzykownym krokiem.

Przedstawiciele marki zapewniają, że elastyczny jest nie tylko ekran, ale także bateria i płyta główna. To duży sukces firmy - nad podobną technologią elastycznego ekranu pracują bowiem konkurenci, w tym Samsung. Jak z każdą technologią w fazie testów bywa, Lenovo CPlus ma swoje mankamenty, nad którymi - według zapewnień - trwają prace. Trzeba jednak przyznać, że całość wygląda naprawdę interesująco (video w nagłówku).

Wieści z Rozładowani.pl