Lenovo jest liderem w Polsce, biorąc pod uwagę popularność marek laptopów. Można się z tym faktem zgadzać lub nie, ale notebooki te opanowały polski rynek. Teraz firma prezentuje nową odsłonę komputerów Yoga, które – jak twierdzi Lenovo – pozwalają użytkownikowi robić więcej, na jego własny sposób. Zobaczmy zatem, co ciekawego wskoczyło do oferty.

Sam miałem przygodę z jedną z pierwszych generacji laptopów Yoga. Było to co prawda niecałą dekadę temu, jednak jak na tamte standardy, sprzęt ten wyróżniał się na tle innych. I to właśnie chyba przekonało polskich użytkowników do inwestowania w urządzenia spod szyldu Lenovo właśnie.

Lenovo prezentuje nowe komputery Yoga

05 Yoga AIO 7 27Inch Hero Front Facing Left e1651721155413

Coś co było kiedyś nie do pomyślenia, teraz staje się faktem. Komputery produkowane są z myślą o… domu. Nowoczesnym domu, jak twierdzi Lenovo. Komputer Yoga AIO 7 to maszyna, która udźwignie najtrudniejsze zadania, mam nadzieję, że dane mi będzie to zweryfikować. Sprzęt posiada ekran 27-calowy o rozdzielczości 4K. Co ciekawe, wyświetlacz możemy regulować, aby dostosować go do własnych potrzeb. Całość napędzane procesorem AMD Ryzen 6000 i opcjonalną kartą graficzną AMD Radeon RX 6600M

R E K L A M A

Stacjonarka to jednak nie wszystko, bo Lenovo w tym tygodniu zaprezentowało serie laptopów najnowszej generacji, a jest tego dość sporo, bo w grupie znajdziemy takie okazy:

Flagowy 14-calowy laptop Yoga Slim 9i

Yoga Slim 9i, będącą połączeniem mobilności i wydajności, na nowo definiuje także znaczenie przenośnej rozrywki i tworzenia treści. Posiada 14-calowy ekran dotykowy OLED PureSight 16:10 o rozdzielczości do 4K, uzupełniony o system dźwiękowy firmy Bowers & Wilkins. Wrażenia wizualne Lenovo PureSight na opcjonalnym ekranie OLED 4K zapewniają wyjątkowo ostre szczegóły, wyrazistość oraz bogate, fotorealistyczne kolory — od głębokiej czerni, po żywe, jasne barwy.

Lenovo

Dzięki certyfikowanemu przez Vesa wyświetlaczowi HDR True Black 500 o głębi 10 bitów może wyświetlać ponad miliard kolorów w jednym pikselu i pełną gamę kolorów w 100 procentach pokrywając paletę barw DCI-P3. Cztery głośniki Bowers & Wilkins w Yoga Slim 9i generują natomiast czysty, żywy dźwięk.

Yoga Slim 7i Pro X i Yoga Slim 7 Pro X

02 Yoga Slim 7 Pro X Hero Front Facing JD e1651721332396

Yoga Slim 7i Pro X (14”, 7) i Yoga Slim 7 Pro X (14”, 7) zapewniają użytkownikom surową wydajność, umożliwiającą realizację ich cyfrowych ambicji. Wyposażone są w procesory nowej generacji, do 32 GB pamięci RAM LPDDR5, układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 3050 do laptopów z NVIDIA Studio oraz Lenovo X Power, który przenosi moc obliczeniową na wyższy poziom.

Yoga Slim 7i Carbon

lenovo yoga 2022

Dla tych, którzy cenią sobie hybrydowy styl życia i swobodę wykonywania różnych zadań z dowolnego miejsca, od salonu po biuro, Yoga Slim 7i Carbon (13”, 7) oferuje niesamowitą wydajność i mobilność możliwą dzięki jego niezwykłej lekkości poniżej 1 kg i ultrasmukłej obudowie o grubości ledwie 14,8 mm w najcieńszym miejscu. Konstrukcję tego laptopa przygotowano z myślą o użytkowaniu mobilnym, stąd z połączenie wytrzymałości ze sprężystością obudowy, dzięki zastosowaniu stopu magnezu klasy lotniczej wzmocnionego wielowarstwowym włóknem węglowym.

Życie hybrydowe to nowa norma, która zainspirowała rozwój nowej generacji urządzeń Lenovo Yoga. Naszym celem jest umożliwienie większej liczbie osób „po prostu być sobą” – konsumowania, tworzenia i współpracy na własnych warunkach.

— powiedział Ouyang Jun, wiceprezes Lenovo i dyrektor generalny segmentu Consumer Business w Intelligent Devices Group.

Ceny i dostępność w Polsce Lenovo ma ogłosić wkrótce.