Co ciekawe Lenovo nie oferuje swoich telefonów w naszym regionie, a ofertę ogranicza do wybranych rynków jak Azja. Teraz miałoby się to jednak zmienić, gdyż Lenovo Legion to marka globalna. Liczymy więc, że Lenovo nie zapomni również o Europie.

Lenovo Legion będzie bestią

Już od kilku miesięcy znamy plany Lenovo, które chce pokazać gamingowy telefon z serii Legion. W grudniu zeszłego roku na portalu Weibo pojawiło się oficjalne konto tego urządzenia. Od tamtego czasu co jakiś czas podsycano naszą ciekawość kolejnymi wiadomościami. Niestety pandemia koronawirusa, sprawiła, że żar tego przedsięwzięcia nieco przygasł.

Lenovo Legion Phone

Teraz temat jednak powraca. Redaktorzy forum i serwisu informacyjnego XDA Developers dotarli do materiałów promocyjnych nowego urządzenia. Zdjęcia to klatki z materiałów oficjalnym materiałów filmowych. Mają też kilka innych źródeł. Nie ma jednak wątpliwości co to tych informacji.

Lenovo Legion Phone

Nowy telefon Lenovo Legion będzie wykorzystywał najnowszy procesor Qualcomma, czyli Snapdragon 865. Pewnie zaoferuje też maksymalną ilość pamięci RAM oraz tej dla użytkownika, chociaż to tylko moje przewidywania.

Chen Jin, jeden z przedstawicieli firmy powiedział, że urządzenie będzie posiadało przełomową „niszczącą architekturę”, która uderzy w dwie największe bolączki telefonów dla graczy. Jest nim wysoka temperatura obudowy w poszczególnych miejscach oraz kłopoty z ładowaniem podczas rozgrywki.

Lenovo Legion Phone

Teraz dzięki materiałom promocyjnym wiadomo, że urządzenie będzie posiadało zaawansowany system chłodzenia oraz niesamowicie szybki system ładowania. Lenovo potwierdziło oficjalnie, że chodzi tu o ładowanie z mocą aż 90 W, co jest swego rodzaju rekordem w tej klasie urządzeń. Sporo osób myślało, że to przejęzyczenie lub „marketingowa gra”. Szefostwo potwierdziło jednak słowa i przyznało, że nie ma tu żadnej pomyłki. Właśnie poznaliśmy sposób Lenovo na szybkie ładowanie. Firma wykorzystuje, aż dwa porty USB typu C do ładowania ogniwa o pojemności 5000 mAh.

Na uwagę zasługuje też, świecące logo serii oraz kamera wyskakująca na dłuższym boku. To rozwiązania, które docenią gracze. Pojawiły się również informacje, które mówią, że możemy zobaczyć więcej niż jeden model z serii Legion.

Lenovo Legion Phone

To całkiem ciekawy pomysł zważywszy, w jakim tempie drenują baterie dzisiejsze gry. Wygląda na to, że nadchodzące tygodnie przyniosą nam znacznie więcej informacji o tym wyjątkowym urządzeniu. Ja obiecuje, że będę śledził je na bieżąco dla Was.

Źródło: XDA Dev.