Lenovo bezpłatnie przedłuża gwarancję na wszystkie urządzenia

Lenovo bezpłatnie przedłuża gwarancję na wszystkie urządzenia

Opublikowano 23.04.2020 10:21 -


Kryzys wyłania prawdziwe oblicze nie tylko ludzi, ale także firm i gigantycznych podmiotów. W ostatnich tygodniach wiele usług zostało udostępnione za darmo (pakiety Google, szkolenia, pakiety gigabajtów itd). Pokazuje to bez wątpienia solidarność świata w obliczu walki z pandemią.

Dobre informacje napływają do nas od firmy Lenovo. Producent urządzeń postanowił przedłużyć okresy gwarancyjne dla tych produktów, których gwarancja kończy się między 15 marca a 30 kwietnia 2020 r.

Google Stadia za darmo dla posiadaczy Gmaila! Jest jednak jedno “ale”…

Wszystkie “łapiące” się w powyższych widełkach sprzęty otrzymają gwarancję do końca maja 2020. Lenovo tak tłumaczy tę decyzję:

“Dlatego też, aby lepiej wspierać klientów, Lenovo oferuje bezpłatne przedłużenie gwarancji do 31 maja 2020 r. na wszystkie smartfony i komputery osobiste Lenovo oraz Motorola a także tablety, urządzenia typu smart home, augmented/virtual realit czy też monitory i akcesoria, które objęte są gwarancją kończącą się między 15 marca a 30 kwietnia 2020 r.”

Jak skorzystać z przedłużenia gwarancji Lenovo?

Aby skorzystać z darmowego przedłużenia gwarancji (dla gwarancji jeszcze trwających) wystarczy zalogować się na support.lenovo.com, wybrać zakładkę „skontaktuj się z nami” znajdującą się na dole strony, wybrać odpowiedni model sprzętu i zadzwonić pod numer, który wyświetli się tylko i wyłącznie po wprowadzeniu numeru seryjnego. Jesli numer telefonu nie wyswietli się (dla gwarancji zakończonych po 15 marca) należy zgłosić zapytanie przez formularz kontaktowy na stronie.

Pulpit śledzący koronawirusa od Microsoftu – kompleksowe źródło informacji

Piszę o tym nie bez powodu. Uważam, że warto chwalić takie ruchy, bo przecież firma Lenovo również “oberwała” podczas kryzysu, który de facto dopiero się zaczyna. Podobnie jak inne firmy postanowiła jednak wyjść naprzeciw swoim klientom.

Wieści z Rozładowani.pl