Co jakiś czas na Instagramie udaje mi się znaleźć nietypowe, wyjątkowe projekty, które przywracają mi wiarę w tę platformę. Nie inaczej jest z kontem, które chciałbym Wam dzisiaj zaprezentować.

Na profilu @lego_okladki_albumow możemy zobaczyć dokładnie to, na co wskazuje nazwa. Wśród zaprezentowanych okładek, co ciekawe, znajdują się wyłącznie płyty polskich wykonawców. Jest tu np. projekt Karaś/Rogucki ze swoim albumem „Ostatni bastion romantyzmu”, „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło, Król – „Przewijanie na podglądzie” czy Taconafide – „Soma 0,5 mg”.

Warto podkreślić, że okładki to nie wygenerowane komputerowo grafiki, a specjalnie przerabiane zdjęcia. Ich autorem jest Mikołaj Kozak – fotograf i grafik.

– Pomysł na tworzenie reinterpretacji okładek w wersji LEGO, narodził się z mojego zainteresowania filmami tworzonymi metodą poklatkową. Kilka lat temu próbowałem tworzyć takie filmiki, a nie mając pod ręką żadnych innych atrybutów do tworzenia scenek, postanowiłem wykorzystać Lego. Jednym z pierwszych takich filmików był teledysk do piosenki Arctic Monkeys – Cornerstone, gdzie w rolę Alexa Turnera wcielił się ludzik Lego – zdradza serwisowi Rytmy.pl autor zdjęć.

Profil @lego_okladki_albumow zyskał popularność po tym, jak prace autora udostępnili uczestnicy zeszłorocznej edycji „Męskiego Grania” – Król, Igo i Daria Zawiałow. Warto dodać, że Mikołaj Kozak tworzy także inne ciekawe grafiki, np. portrety polskich artystów wykonane z taśmy magnetofonowej.

Poniżej możecie zobaczyć więcej okładek w stylu LEGO:


Posłuchaj nas!