Chyba jest we mnie sporo z dziecka, skoro tak bardzo ucieszyłem się na tę wiadomość. Od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że gra osadzona w świecie LEGO, z minifigures w roli głównej, jest bliska powstania. Teraz wreszcie można ją instalować.

Oczywiście to nie pierwsza gra stworzona na kanwie świata LEGO (a ja nie pierwszy raz poruszam ten temat). Tych jest całkiem sporo. LEGO Legacy: Heroes Unboxed jest jednak kolejną, która ma dać nam sporo frajdy i to w całkiem nowej formule. Jej wydawcą jest Gameloft. Gra jest bezpłatna, ale jak się pewnie domyślacie, będzie oferować mikropłatności. Mają one przyśpieszyć postęp w grze oraz wyposażą nas w nowe przedmioty. Na razie mam problem z osądzeniem, czy są one rozsądne czy nie.

LEGO Legacy: Heroes Unboxed dla miłośników minifigurek

Gra polega na toczeniu turowych bitew między minifigurkami. Każdą z nich można też udoskonalać i wyposażać w nowe umiejętności przydatne podczas bitew. Gra pozwala kolekcjonować i tworzyć nowe postacie, które werbować będziemy do kolejnych potyczek. Jest tu wiele postaci spośród tych, które znamy, a które wchodziły w skład zestawów z serii City, Castle, Ninjago, Pirates czy LEGO Space.

R E K L A M A

Duży nacisk położono na zbieranie przedmiotów oraz tworzenie z nich nowych. Nowe mogą być postacie, budynki czy wirtualne zestawy klocków, które odpowiadają klocek w klocek, tym ze sklepów. W grze będziemy otwierać też paczki, w których znajdziemy elementy do tworzenia nowych postaci czy różne premie.

Zresztą sami zobaczcie, na czym polega ta gra:

Wirtualna walutą w grze będą klejnoty oraz monety. Do toczenia bitew będzie potrzebna energia. W uzupełnieniu tych trzech wykorzystywane są właśnie mikropłatności. Za prawdziwe pieniądze można też budować zestawy klocków przedstawiające przedmioty i budowle.

Oficjalna strona gry znajduje się pod tym adresem. Tu umieszczam link do wersji na Android, a tutaj na iOS. Gra jest już możliwa do pobrania. Pamiętajcie jednak, że sporo danych pobierze sobie w locie podczas gry, a nie przy instalacji. Niestety, nie zauważyłem możliwości zmiany języka na nasz, najmłodsi gracze mogą więc mieć z nią problem.