Oczywiście to nie pierwsza gra stworzona na kanwie świata LEGO (a ja nie pierwszy raz poruszam ten temat). Tych jest całkiem sporo. LEGO Legacy: Heroes Unboxed jest jednak kolejną, która ma dać nam sporo frajdy i to w całkiem nowej formule. Jej wydawcą jest Gameloft. Gra jest bezpłatna, ale jak się pewnie domyślacie, będzie oferować mikropłatności. Mają one przyśpieszyć postęp w grze oraz wyposażą nas w nowe przedmioty. Na razie mam problem z osądzeniem, czy są one rozsądne czy nie.

LEGO Legacy: Heroes Unboxed dla miłośników minifigurek

Gra polega na toczeniu turowych bitew między minifigurkami. Każdą z nich można też udoskonalać i wyposażać w nowe umiejętności przydatne podczas bitew. Gra pozwala kolekcjonować i tworzyć nowe postacie, które werbować będziemy do kolejnych potyczek. Jest tu wiele postaci spośród tych, które znamy, a które wchodziły w skład zestawów z serii City, Castle, Ninjago, Pirates czy LEGO Space.

Duży nacisk położono na zbieranie przedmiotów oraz tworzenie z nich nowych. Nowe mogą być postacie, budynki czy wirtualne zestawy klocków, które odpowiadają klocek w klocek, tym ze sklepów. W grze będziemy otwierać też paczki, w których znajdziemy elementy do tworzenia nowych postaci czy różne premie.

Zresztą sami zobaczcie, na czym polega ta gra:

Wirtualna walutą w grze będą klejnoty oraz monety. Do toczenia bitew będzie potrzebna energia. W uzupełnieniu tych trzech wykorzystywane są właśnie mikropłatności. Za prawdziwe pieniądze można też budować zestawy klocków przedstawiające przedmioty i budowle.

Oficjalna strona gry znajduje się pod tym adresem. Tu umieszczam link do wersji na Android, a tutaj na iOS. Gra jest już możliwa do pobrania. Pamiętajcie jednak, że sporo danych pobierze sobie w locie podczas gry, a nie przy instalacji. Niestety, nie zauważyłem możliwości zmiany języka na nasz, najmłodsi gracze mogą więc mieć z nią problem.