LEGO to już nie klocki, a styl życia. Można z nich tworzyć zaawansowane maszyny, uczyć się dzięki nim programowania i inżynierii. Można też całkiem nieźle zarobić, jeśli wiecie, które z klasycznych zestawów są w cenie (albo dalej macie pamiątki z dzieciństwa na strychu). LEGO to też filmy i seriale oraz gry (nie tak dawno nawet jedną opisywałem). Jest jednak kilka serii, które kierowane są do znacznie większych użytkowników. Po serii z architekturą i sztuką przyszła pora na serię florystyczną – LEGO Botanical (nie mylić z Bionicle ;) ).

LEGO Botanical i biały szum

Gustaw pokazał Wam ostanio, jak można stworzyć reklamę w naprawdę niesamowity sposób. Firma, która produkuje makaron, umieściła na Spotify kilka playlist, które są odpowiednio długie, aby dobrze go ugotować. Ciekawa kreacja prawda? Okazuje się jednak, że nie jedyna.

LEGO Botanical

LEGO kilka dni temu pokazało kolejną pomysł (po Dot i ART) dla dorosłych. Tym razem to zestawy, kultowych klocków, z których powstać mogą florystyczne arcydzieła. Podobno 7 na 10 dorosłych twierdzi, że stale szuka sposobów na odstresowanie. Spośród tych osób aż 8 na 10 twierdzi, że zabawa pomaga osiągnąć im ten cel. W tym miejscu wkracza LEGO, tworząc klocki, które wniosą element natury do naszych mieszkań – wiem, dziwnie to brzmi, ale tak jest ;) .

LEGO Botanical

Klocki wykonane są z plastiku pozyskanego z trzciny cukrowej wyprodukowanej w zrównoważony sposób. Są w pełni konfigurowalne, dzięki czemu ilość możliwych kreacji ogranicza w zasadzie jedynie nasza inwencja. Możliwe jest nie tylko tworzenie najpopularniejszych kwiatów, ale również wpływanie na ich wielkość, kolor, charakter czy nawet układ liści i długość łodyg. LEGO przygotowało dwa zestawy – bukiet kwiatów składający się z 756 elementów oraz drzewko bonsai liczące aż 876 elementów. Oba można nabyć w cenie nieprzekraczającej 200 zł.

To jednak nie wszystko. Dwóm zestawom klocków towarzyszy playlista na Spotify, która odtwarza biały szum mający na celu jeszcze bardziej spotęgować nasz relaks. Zresztą sami sprawdźcie w linku poniżej.

Więcej informacji o LEGO Botanical.

Więcej informacji o LEGO White Noise.

Link do playlisty w serwisie Spotify.