Bethesda ogłosiła, że „Quake” – legendarny FPS – będzie dostępny w ulepszonej wersji na PC i konsole.

Podczas czwartkowego QuakeCon z okazji 25 lecia klasycznego FPS-a „Quake” Bethesda zdradziła, że powstała nowa, odświeżona wersja gry na PC i konsole.

Aby uczcić 25 urodziny legendarnej serii, gracze mogą już dziś zagrać w ulepszoną wersję „Quake’a” na PC, Xbox One (w tym Xbox Game Pass), PS4 i Nintendo Switch, ze wsteczną kompatybilnością na Xbox Series X|S i PlayStation 5. Bezpłatne aktualizacje na PlayStation 5 i Xbox Series X|S, zawierające obsługę natywnej rozdzielczości 4K i odświeżania 120 Hz, pojawią się wkrótce.

Zaktualizowana dla współczesnych platform, nowa wersja „Quake” obsługuje rozdzielczość do 4K i wspiera monitory o szerokich proporcjach ekranu. W grze ulepszono modele postaci, dodano także dynamiczne oświetlenie, antialiasing i głębię ostrości i nie tylko. Tytuł dostępny jest w podstawowej wersji wraz z dwoma oficjalnymi rozszerzeniami. Dodatkowo „Quake” 2021 będzie obsługiwać mody tworzone przez społeczność graczy.

quake 2021 zrzut ekranu

Świetny multiplayer Quake powraca!

Twórcy deklarują, że zachowane zostało dziedzictwo „Quake’a” jako gry, która zdefiniowała gatunek FPS i rozgrywkę multiplayer. Reedycja obsługuje tryb współpracy, lokalny i online, dla maksymalnie czterech graczy, zarówno w kampanii dla jednego gracza, oryginalnych rozszerzeniach, a nawet dwóch dodatkach kampanii, stworzonych przez nagradzane studio MachineGames, twórców „Wolfenstein: The New Order” i „Wolfenstein II: The New Colossus”.

Oczywiście gracze, którzy chcą się zmierzyć oko w oko, wciąż mogą popisywać się umiejętnościami na arenach Quake’a, w starciach dla maksymalnie ośmiu graczy z obsługą rozgrywek międzyplatformowych, starć własnych, a nawet dedykowanych serwerów do dobierania online.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Nowy Quake za darmo dla posiadaczy starej wersji

Reedycja „Quake” przenosi hardkorową akcję na zupełnie nowe platformy dla nowego pokolenia graczy. A co z graczami na PC, którzy już posiadają pierwotną wersję „Quake”? Mają szczęście – gracze PC, którzy są w posiadaniu „Quake’a” na platformie Steam lub Bethesda.net, otrzymają tę ulepszoną reedycję bezpłatnie.

quake 2021

Aktualizacja:

Microsoft ogłosił, że w związku z premierą zremasterowanej wersji klasycznego „Quake’a”, do biblioteki Xbox Game Pass dołączają następujące pozycje:

  • Quake (Xbox + PC)
  • Quake II (PC)
  • Quake III Arena (PC)

Z kolei w sklepie IndieGala.com można kupić wersję PC „Quake” dającą dostęp do remastera z 2021 za jedyne 4,92 zł.