Ledwo odbyła się premiera Snapdragon 855+, a już wiemy, kto dostanie go pierwszy

Ledwo odbyła się premiera Snapdragon 855+, a już wiemy, kto dostanie go pierwszy

Opublikowano 16.07.2019 9:25 -


Qualcomm zaplanował odświeżenie Snapdragon 855, zanim nastąpi prawdopodobna premiera nowego chipu pod koniec roku. Owo odświeżenie to Qualcomm Snapdragon 855 Plus, który będzie odrobinę wydajniejszy oraz zapewni lepsze wsparcie dla sieci 5G. Choć chip oficjalnie istnieje od niecałej doby, Asus już obiecał pierwszy model wyposażony w ten procesor.

Choć Snapdragon 855 jest z nami stosunkowo niedawno, można stwierdzić, że zadomowił się na dobre w urządzeniach z dowolnego przedziału cenowego. Tego rodzaju stagnacja nie jest pożądana przez Qualcomm, stąd zapewne decyzja o zrobieniu małej aktualizacji. Premiera nowego procesora o numerze 855+ nie powinna wpłynąć na plany premiery całkowicie nowego układu w grudniu tego roku.

Snapdragon 855+

Więc co nowego? Cóż, podczas gdy oryginalny Snapdragon 855 oferował procesor Kryo 485 z zegarem 2,84 GHz, Snapdragon 855 Plus pracuje na Kryo 485 Prime. Jego częstotliwość taktowania to 2,96 GHz. Nowa wersja Snapdragon posiada również układ GPU Adreno 640, który oferuje 15% większą wydajności w stosunku do swojego poprzednika.

„Snapdragon 855 Plus podniesie poprzeczkę dla graczy dzięki zwiększeniu wydajności procesora i procesora graficznego oraz podniesieniu poziomu doświadczenia w zakresie sieci 5G, gier, sztucznej inteligencji…”, powiedział Kedar Kondap, zastępca prezesa zarządzania produktem w Qualcomm.

To nie jest pierwszy raz, gdy Qualcomm wydaje niewielką aktualizację chipa przed wprowadzeniem nowego flagowca. Firma wypuściła Snapdragon 821 w lipcu 2016 roku, który służył jako małe ulepszenie do Snapdragona 820. Snapdragon 821 zaoferował 10% wzrost wydajności w porównaniu z Snapdragonem 820 i niewiele poza tym.

Tego samego dnia u Asusa

ASUS ujawnił, że jego smartfon dedykowany dla graczy, ROG Phone 2, będzie pierwszym na świecie urządzeniem wyposażonym w najnowszy procesor od Qualcomm – Snapdragon 855 Plus.

ASUS ROG Phone był jednym z najmocniejszych smartfonów z 2018 r., jeśli nie najmocniejszym. W tym okresie inne telefony wyposażone były w Snapdragon 845 o zegarze 2,8 GHz. ROG Phone, z tym samym procesorem, pracował na zegarze 2,96 GHz. Nic więc dziwnego, że jego następca wykona podobny ruch marketingowy. Nie uważam, aby taka różnica w taktowaniu zegara miała namacalny wpływ na nasz odbiór podczas grania.

Jak dotąd wiemy, że ROG Phone 2 będzie miał wyświetlacz o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Reszta specyfikacji jest wciąż tajemnicą. Jego premiera jest planowana na 23 lipca, więc już wkrótce przekonamy się, ile w tym wszystkim prawdy.

Wieści z Rozładowani.pl