League of Legends z nowym logo na dziesięciolecie

Opublikowano 21.09.2019 21:05 -


W tym roku świętować będziemy 10 rocznicę istnienia League of Legends. Z tej okazji Riot Games, wydawca gry, planuje kilka atrakcji i nowości. Jedną z nich jest prezentacja nowego logo i ikony tego popularnego tytułu.

Każdego dnia w szczycie około 8 milionów graczy jednocześnie gra w LoLa, co czyni z League of Legends najpopularniejszą grą świata na PC. Co więcej, League ma więcej użytkowników niż 10 najpopularniejszych gier na Steamie razem wziętych. Dobitnie świadczy to o tym, jak dużą społeczność posiada gra i jakie wyzwanie stoi przed twórcami, by tę społeczność zadowolić.

Wydawcą gry jest Riot Games, którego właścicielem od 2011 roku jest chińskie przedsiębiorstwo Tencen. W kwietniu Riot Games przeszło rebranding, o którym pisaliśmy na łamach DailyWeba. Dziś przyszła pora na zmianę wizerunku najpopularniejszej gry z portfolio tego producenta — League of Legends.

League of Legends zmienia logo

Zmiana logo związana jest z obchodami dziesięciolecia tytułu. Nowe logo jest znacznym uproszczeniem poprzedniego. Litery pozostały złote, jednak zniknęła znajdująca się w tle tarcza, a sama typografia jest też teraz znacznie mniej wyszukana. Logotyp dalej posiada różne ozdobniki, pod postacią nałożonych błysków, gradientów czy patternów, jednak bez tego nie wyobrażam sobie chyba znaku tego typu produkcji.

baner League of Legends

Jak to zwykle bywa, w przypadku tego typu zmian, społeczność jest podzielona. Przeważają jednak negatywne opinie. Zdaniem graczy nowe logo nie pasuje do charakteru tytułu. Ja nigdy w LoLa nie grałem, więc trudno mi się odnieść do tego stwierdzenia. Moim zdaniem logo jest schludne, jednak za bardzo kojarzy mi się z efektami o wdzięcznych nazwach „Epic text effect” czy „Game text effect”, które za kilka dolarów można pobrać ze stron typu Graphic Rivier. Dużo bardziej podoba mi się nowa ikona, którą możecie zobaczyć w nagłówku tekstu.

Magda Gessler wkracza w świat gier komputerowych?

League of Legends jest ponoć najpopularniejszą grą na świecie, ostatnio swoich sił chciała spróbować w niej nawet Magda Gessler. W tym roku gra obchodzi swoje 10 urodziny, a jej twórcy zapowiedzieli wiele niespodzianek. Miejmy nadzieje, że będą one bardziej udane niż nowe logo gry, gdyż to niestety wygląda jak tania grafika ze stocka. A jaka jest Wasza opinia o nowym logo League of Legends? Gracie w ogóle w LoLa?

Wieści z Rozładowani.pl