Latający samochód staje się faktem! Zobacz wideo z testów

Opublikowano 2.11.2020 21:34 -


Latające samochody to coś, co znamy z filmów futurystycznych, albo bajek. Jetsonowie mieli swoje latające pojazdy już dawno, a wiele z innowacji znanych z tej bajki mamy już teraz w użyciu. Brakowało tylko latających aut. To jednak się zmienia, bo jedna ze słowackich firm właśnie pokazała działający latający samochód.

Kto by pomyślał, że coś takiego zobaczymy tuż za naszymi granicami? Jak widać można i się da. Zamiast skupiać się na milionie elektrycznych samochodów, Słowacy skonstruowali coś zupełnie innego. Napędzany silnikiem BMW pojazd, wzbija się w powietrze. Zobaczcie zresztą nagranie.

Pieszczany to niewielka miejscowość położona na zachodzie Słowacji. To właśnie tam zabrano samochód, który potrafi latać i nagrano filmik z testów. "Przerobienie" samochodu na samolot zajmuje niespełna trzy minuty, a wszystko dzieje się samoistnie po naciśnięciu guzika. Żeby wzbić się w powietrze pojazd potrzebuje około trzystu metrów drogi. Za produkcję odpowiada Stefan Klein, założyciel i dyrektor generalny firmy KleinVision. Prace trwają od wielu lat, ale jak widać wszystko zmierza ku dobremu, bo samochód faktycznie lata.

Latający samochód trafi do sprzedaży

W zaprezentowanym modelu znajduje się silnik BMW o pojemności 1,6 L. Jego prędkość maksymalna to 200 km na godzinę. Firma twierdzi, że samochód w ciągu najbliższych sześciu miesięcy może trafić do sprzedaży. Jego cena powinna oscylować w kwocie około 600 tysięcy dolarów. Przyszłość zatem dzieje się na naszych oczach.

źródło: DigitalTrends

Wieści z Rozładowani.pl