Laptop do szkoły do 3000 zł – czy to możliwe? Naszym zdaniem tak. Przygotowaliśmy dla Was 5 ciekawych modeli „back to school” na powrót do szkoły.

Wrzesień za pasem, dzieci wracają do szkół, a studenci za miesiąc wyjadą na uczelnie. Jakie laptopy sprawdzą się do nauki i edukacji? Zobaczcie nasze zestawienie!

Laptopy do szkoły – 5 modeli do 3000 zł, na które warto zwrócić uwagę

1. Acer Swift 3.

laptop do szkoły do 3000 zł - acer swift 3

Acer Swift 3 to smukły laptop z ekranem o przekątnej 14 cali. Wyświetlacz ma dobrą matrycę IPS oraz rozdzielczość Full HD. Wybrana przez nas konfiguracja została wyposażona w procesor AMD Ryzen 5, 8 GB RAM (szybkie LPDDR4) oraz dysk SSD o pojemności 512 GB. Wśród portów znalazło się HDMI, 2x USB i USB-C. Na pokładzie znajdziemy też od razu Windows 10. Nie będzie to zdecydowanie komputer do gier, ale zastosowane podzespoły i niewielkie rozmiary powinny doskonale sprawdzić się w pracy z dokumentami, w przeglądarce czy do udziału w zajęciach online. Warto dodać, że komputer waży zaledwie 1,2 kg.

Cena: od 2599 zł

2. Asus VivoBook 14.

asus vivobook 14 1

 

Inną ciekawą propozycją w budżecie do 3000 zł jest Asus VivoBook 14. Ten komputer również posiada matrycę o przekątnej 14 cali z rozdzielczością Full HD. Nie jest to co prawda ekran IPS, ale posiada on za to efektowne, wąskie ramki NanoEdge i matowe wykończenie. Model jest dostępny w różnych konfiguracjach podzespołów. Całkiem rozsądna wydaje się opcja z Intel Core i5, 8 GB RAM i 512 GB SSD. W pakiecie dostajemy też Windows 10. Można też znaleźć wersję z AMD Ryzen 5, która pozwoli zaoszczędzić dodatkowe kilkaset złotych w porównaniu do modelu z Intel Core. Komputer waży ok. 1,4 kg.

Cena: od 2599 zł

3. Dell Inspiron 14 5405.

dell inspiron 14 - laptop do 3000 zł

 

Dell Inspiron 14 to, jak nietrudno się domyślić, również 14-calowy laptop. Wyróżniają go elegancka, jasna obudowa, smukłe kształty oraz cienkie ramki wokół wyświetlacza. Konfiguracja z AMD Ryzen 5 ma 8 GB RAM i dysk SSD 512 GB. Komputer ma też szeroki zestaw portów: USB-C, 2x USB, HDMI i czytnik kart microSD. W zestawie otrzymujemy system operacyjny Windows 10. Komputer waży ok. 1,4 kg.

Cena: od 2899 zł

4. Huawei MateBook D 14.

huawei matebook d 14

Ciekawą alternatywą w przypadku laptopów za kwotę ok. 3000 zł jest też Huawei. Seria MateBook D oferuje niezłą wydajność w atrakcyjnej formie i za przyzwoitą cenę. Za ok. 2,5 tysiąca złotych możemy dostać np. konfigurację z procesorem Intel Core i3, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB. Matryca laptopa ma 14 cali, rozdzielczość Full HD i wykonano ją w technologii IPS. Komputer wyposażono w porty HDMI, 2x USB, USB-C. Na pokładzie znajdziemy też Windows 10. Komputer waży ok. 1,4 kg.

Cena: od 2499 zł

5. HP Pavillion 14.

hp pavilion 14

W zestawieniu laptopów do 3000 zł nie mogło oczywiście zabraknąć także marki HP. Wybrany przez nas HP Pavilion 14 odznacza się charakterystyczną, płaską i „kanciastą” stylistyką oraz 14-calowym ekranem IPS o rozdzielczości Full HD. Bazową konfigurację z procesorem Intel Core i5, 8 GB RAM i 512 GB SSD można mieć za ok. 3000 zł. Wśród portów znajdziemy standardowy zestaw HDMI, 2x USB, USB-C oraz dodatkowo czytnik kart microSD. Komputer waży ok. 1,4 kg.

Cena: od 2899 zł

Czytaj także:

Laptopy do szkoły – na co zwrócić uwagę?

Komputery i laptopy dla uczniów oraz studentów to bardzo specyficzny segment dla użytkowników o konkretnych wymaganiach. Oczywiście każdy uczeń pewnie powie nam, że najlepiej gdyby laptop do szkoły również nieźle radził sobie choćby z najbardziej podstawowymi grami. W budżecie do 3000 zł, zamiast na karcie graficznej (ta do gier jest niezbędna), lepiej skupić się jednak na innych cechach komputera.

Wśród sprzętu komputerowego do szkoły – dla uczniów i studentów – powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • niewielkie, mobilne rozmiary laptopa – w wypadku gdyby trzeba było zabrać komputer do szkoły/na uczelnię, niska waga i cienka obudowa mogą okazać się zbawienne dla pleców. Rozmiar ok. 14 cali to naszym zdaniem najlepszy kompromis pomiędzy wygodnym obszarem roboczym a całkowitym rozmiarem urządzenia;
  • wygodną (najlepiej wyspową) klawiaturę – podczas długiego pisania na komputerze np. w pakiecie Office klawisze muszą działać precyzyjnie i wygodnie;
  • przemyślany zestaw portów – wygodniej mieć np. złącze HDMI do połączenia z projektorem od razu w laptopie niż nosić ze sobą drogą i niewygodną przejściówkę;
  • dobry czas pracy na baterii – wrzucenie komputera do plecaka czy torby bez konieczności przejmowania się zasilaczem to niesamowicie wygodna rzecz.

HP otwiera Nową Akademię. To platforma przeciwdziałająca cyfrowemu wykluczeniu