Lamborghini, Panasonic czy Symantec z własną domeną - czyli 85 nowych domen zatwierdzonych

Lamborghini, Panasonic czy Symantec z własną domeną – czyli 85 nowych domen zatwierdzonych

Opublikowano 27.08.2013 9:00 - 2


ICANN systematycznie zatwierdza kolejne domeny, które prawdopodobnie jeszcze nie w tym roku będą składać się na nową domenową rzeczywistość. Wczoraj została zatwierdzona kolejna partia domen. Co ciekawego wśród nowych 85 pozycji? Jest tego właściwie całkiem sporo. Zaczynając od najbardziej rozpoznawanych marek, to słynne auta Lamborghini będą miały własną domenę, prócz tego Panasonic czy producent oprogramowania antywirusowego Symantec.

To jednak nie wszystko. Prócz tego w sieci pojawią się takie końcówki jak potentat paliwowy, na stacjach którego ponoć można wszystko kupić, tj. .STATOIL. Z domen ogólnych, nie związanych z konkretną marką – pojawiły się takie końcówki jak: .LOL, .SCHOOL, .SURF, .SCIENCE, .WEB czy .ART. Pełną listę znajdziecie tutaj.

Czy wiadomo kiedy domeny się pojawią? Jedno jest pewne – nie w tym roku. Ponoć ICANN  celowo opóźnia start pierwszych, rewolucyjnych ccTLD, więc domenowej rewolucji powinniśmy się spodziewać w przyszłym roku. Coraz bardziej przekonuje się, że premiera nowych końcówek przejdzie zupełnie bez echa. Bo i dlaczego miało być odwrotnie? W końcu nie będzie ona realną korzyścią dla potencjalnego użytkownika internetowego. Czas pokaże.

Wieści z Rozładowani.pl