Ładowanie smartfonów to czynność, którą wykonuje praktycznie codziennie większość z nas. W zależności od pojemności baterii, a także od mocy ładowarki trwa to nierzadko nawet półtorej godziny. Xiaomi jednak zaprezentowało właśnie bardzo mocną ładowarkę 200 W, która naładuje telefon w… 8 minut.

Od razu zaznaczę, że pierwsze co, to pomyślałem o żywotności tak ładowanej baterii. Nowa ładowarka wykorzystuje najnowsze technologie, a Xiaomi chwali się, że smartfon Mi 11 Pro, który posiada baterię 4000 mAh uzyska 100% ładowania po 8 minutach. Mówimy o ładowaniu 200 W „po kablu”.

R E K L A M A

Superszybka ładowarka od Xiaomi

Jakby tego było mało Xiaomi zaprezentowało również drugą ładowarkę, jednak tym razem bezprzewodową. Ta ma moc 120 W, a naładuje wspomnianego smartfona w 15 minut, co również jest niezłym wynikiem. Mam wrażenie, że Xiaomi w prędkości ładowania zaczyna ścigać się sam ze sobą, bo przecież to oni pokazali kilkanaście miesięcy temu ładowarkę, która napełniła baterię Mi 10 Ultra w 17 minut.

Co ciekawe, jeśli nie mamy 8 minut na pełne ładowanie baterii, to już po 3 minutach osiągniemy 50% ładowania. Xiaomi już się pochwaliło na Twitterze swoimi osiągnięciami:

Pościg w tej grupie produktowej trwa, a konkurencja także pracuje nad technologiami. Prym w superszybkim ładowaniu wiodą jak na razie głównie chińskie firmy, jak wspomniane Xiaomi, czy OPPO.


Posłuchaj nas!