Kurtka Emoji ukazująca nastrój rowerzysty? Wszystko jest możliwe

Kurtka Emoji ukazująca nastrój rowerzysty? Wszystko jest możliwe

Opublikowano 7.02.2020 14:48 -


Codzienna jazda na rowerze przez centrum miasta może być naprawdę uporczywa. Problemy z przejazdami dla rowerów, zbyt wąskie pobocza na mniej uczęszczanych drogach, a także zbyt słabe oświetlenie, które przyczynia się do dużej ilości wypadków. Mimo starań rowerzystów, ubieranie elementów odblaskowych oraz wysokiej jakości lampki w rowerze często również okazują się niewystarczające. Ford wpadł więc na genialny pomysł, jaki być może będzie stanowił rozwiązanie idealne – kurtka emoji!

Pewnie zastanawiacie się, jak taka część garderoby miałaby wpłynąć na bezpieczeństwo, już tłumaczę. Chodzi głównie o poprawę komunikacji między rowerzystami a kierowcami. Niejednokrotnie zdarzały się sytuacje, że kiedy osoba poruszająca się rowerem zasygnalizowała skręt w lewo, dokładnie z lewej strony pojawiał się wyprzedzający samochód. Teraz, dzięki profesjonalnie zaprojektowanemu wyświetlaczowi, rowerzysta będzie mógł przekazać kierowcy czytelnie wiele informacji. Zobaczcie sami, jak prezentuje się najnowszy projekt Forda.

kurtka emoji mocno promowana w kampanii reklamowej

W ramach kampanii “Share the Road”, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze, europejski oddział Forda postanowił zaprojektować kurtkę z wyświetlaczem LED. Mają się na nim wyświetlać między innymi emoji, oddające aktualny nastrój rowerzystów, ale również symbole kierunkowe czy ostrzegawcze. Żyjemy w końcu w czasach, kiedy to emoji stanowi nieodłączną część naszej codziennej komunikacji. Bez względu na język, w jakim się porozumiewamy, będziemy w stanie zrozumieć rowerzystów na całym świecie – wystarczy kurtka emoji.

sterowanie kurtka emoji

współpraca z profesjonalistami pozwoliła uzyskać lepszy efekt

Tworząc ten wyjątkowy projekt, Ford współpracował między innymi z rowerzystami, projektantami przemysłowymi oraz wieloma innymi osobami. Wszystko po to, by uzyskać prototyp jak najwyższej jakości, który być może zainteresuje osoby codziennie poruszające się na rowerach. Na ten moment nie ma żadnych oficjalnych informacji, czy kurtka emoji kiedykolwiek pojawi się na rynku. Dla mnie jest jednak oczywiste, że jest to jedno z niewielu rozwiązań, które rzeczywiście mogłoby znacznie wpłynąć na bezpieczeństwo codziennych podróży. Oczywiście do momentu, kiedy co niektórzy nie zaczęliby przeprogramowywać emoji na swoje własne ;)

kurtka emoji

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl