Kurs PHP 7 dla początkujących, dlaczego warto?

Opublikowano 1.07.2020 18:15 Aktualizacja: 1.07.2020 18:16 - Akcja Partnerska


Jedną z najszybciej rozwijających się i najbardziej perspektywicznych gałęzi rynku pracy jest informatyka. Tejże podstawą jest z kolei w dużej mierze programowanie, którego nauka wbrew pozorom wcale nie musi być trudna i nie wymaga żmudnego uczęszczania na niezliczone ilości przedmiotów i spędzania dziesiątek godzin na uczelni – tajniki programowania można z powodzeniem odkryć samemu. Dlaczego więc nie wykorzystać nadchodzących wakacji na odbycie w pełni zdalnego kursu PHP 7?

Co to jest php i do czego służy?

Jest to jeden z podstawowych języków programowania wykorzystywanych w dzisiejszej informatyce. Programowanie PHP sprawdza się świetnie przede wszystkim przy tworzeniu różnego rodzaju stron internetowych. Niezaprzeczalną zaletą tego języka programowania jest fakt, że jest on rozprowadzany na tzw. otwartej licencji, czyli za darmo. Oznacza to, że zabawę w programowanie w PHP może rozpocząć każdy użytkownik posiadający odpowiednią wiedzę, bez konieczności uiszczania jakiejkolwiek opłaty.

Chcąc zgłębić temat PHP - co to i jak powstało - musimy cofnąć się do lat 90, XX wieku. Ten język programowania został bowiem stworzony w roku 1994, przez Rasmusa Lerdorfa, choć z początku stosował go tylko do użytku prywatnego. Pierwszą publiczną wersję wydał on w roku 1995, pod nazwą Personal Home Page Tools. Nowy język szybko się rozwijał i już pod koniec 1996 roku opartych na nim było ponad 15.000 serwisów internetowych. Od tego czasu tylko zyskiwał on popularność i ewoluował aż do najnowszej wersji - PHP 7.

Kurs php 7 w Strefie Kursów.

Teraz, gdy wiemy już co to jest PHP i dlaczego tak dobrze się sprawdza, warto na poważnie zainteresować się jego nauką. Strefa Kursów jest platformą e-learningową, która przygotowała specjalną ofertę dla osób pragnących poznać ten język programowania bliżej. Jest to opcja dostępna nawet dla początkujących użytkowników, ponieważ serwis oferuje kurs PHP MySQL od podstaw.

Co oferuje rzeczony kurs? Przede wszystkim, dla wygody kursanta nauka odbywa się przy wykorzystaniu najnowszej wersji języka, obecnie używanej do tworzenia różnorakich stron i witryn. Podczas kilku pierwszych wykładów, zanim zabierzemy się za programowanie w PHP, zostaniemy zapoznani z aktualną sytuacją tego języka w bardziej treściwy sposób. Dowiemy się, jak postawić nasz pierwszy serwer, a następnie napiszemy pierwszy skrypt, a także przekonamy się, jak programowanie w PHP wykorzystuje tablice skojarzeniowe.

php7

Kolejne etapy kursu będą, rzecz jasna coraz bardziej skomplikowane, lecz nie mamy się czego obawiać – naukę PHP MySQL możemy prowadzić swoim tempem i przechodzić do kolejnych zagadnień dopiero wtedy, gdy będziemy już pewni, że opanowaliśmy poprzednie. Choć w kolejnych krokach będziemy poznawać funkcje czy pętle w PHP, a także obsługiwać metody klasowe, twórcy pamiętają, że jest to kurs przeznaczony dla początkujących użytkowników. Kurs PHP 7 w wersji podstawowej podnosi te zagadnienia w bardzo przystępny sposób, a odpowiedzi udziela ludzkim językiem, co potwierdza choćby pozostawiona na platformie opinia jednego z użytkowników: „Świetny kurs w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno dla początkujących jak i osób, które miały już styczność z poprzednimi wersjami PHP. Idealny sposób na odświeżenie informacji oraz poznanie nowych rozwiązań dostępnych w wersji 7” - a przecież opinia pana Grzegorza jest tylko jedną z wielu podobnie brzmiących.

Całość kursu podzielona została na 13 tematów, a każdy rozbity został dodatkowo na kilka-kilkanaście lekcji. Dzięki takiej formie kurs PHP staje się przystępny dla początkujących osób nawet, jeśli nie dysponują one dużą ilością wolnego czasu.

 Zobacz kurs

Zachęcamy do jego podjęcia, a po pomyślnym zakończeniu naprawdę warto zainteresować się równie ciekawą ofertą kursu dla średnio zaawansowanych programistów.

Wieści z Rozładowani.pl