Kurs jak przyspieszać i optymalizować strony - krótko i konkretnie. Czy warto?

Kurs jak przyspieszać i optymalizować strony – krótko i konkretnie. Czy warto?

Opublikowano 15.12.2016 11:36 Aktualizacja: 15.12.2016 14:26 -


Ostatnio miałem okazję sprawdzić kurs optymalizacji stron internetowych z Wydawnictwa Strefa Kursów. Moja ogólna ocena jest raczej pozytywna. Wiedza z kursu zwróciła mi uwagę na problem prawidłowej optymalizacji stron i co za tym idzie szybszego ładowania stron.

Kurs zwraca uwagę na m.in:
– dobre techniki optymalizacji,
– optymalizacja grafik,
– testy wydajnościowe i czas ładowania strony,
– optymalizację skryptów i stron,
– praca z danymi strukturalnymi,
– redukcja żądań,

chromebrowser

Kurs jest rozłożony w bardzo przejrzysty sposób na odpowiednie sekcje tematyczne. Wiele zagadnień poruszanych na filmach, jest naprawdę ciekawych i realnie pomagają ulepszyć jakość naszej strony. Oczywiście, pojawiają się również bardzo proste tematy, ale przynajmniej w moim odczuciu nie były one zbyt długo wałkowane przez lektora i dzięki temu nie miałem wrażenia “zanudzania” banalnymi tematami.

Materiał polecam szczególnie osobom, którzy mają już doświadczenie w projektowaniu stron, a chcą rozszerzyć swoje umiejętności o techniki optymalizacyjne. Początkujący i nawet średnio zaawansowani pozycjonerzy, też odnajdą coś dla siebie.

Warto zapamiętać, że dzisiejsze pozycjonowane opiera się głównie na zawartości strony i odpowiedniej budowie elementów HTML. Te wszystkie czynniki maja duży wpływ na ostateczny czas ładowania się strony i ostateczną pozycje strony w wynikach organicznych Google. Należy też wspomnieć o tak ważnym pojęciu, jak czas ładowania strony na urządzeniach mobilnych.

Podsumowując, kurs zwrócił moją uwagę na wiele zagadnień, na których do tej pory nie skupiałem większej uwagi. W moim przypadku okazał się naprawdę pomocny. Jak okaże się w Waszym przypadku, dajcie znać :)

Kurs dostępny na stronie strefakursów.pl w cenie 119zł.

Strona Kursu

Wieści z Rozładowani.pl