Niektórych już teraz zadziwia stale zwiększająca się liczba ogłoszeń o kursach z tej dziedziny. Czy cyberbezpieczeństwo to naprawdę dobry pomysł na karierę zawodową, czy może tylko chwilowy trend? Czy da się wejść do branży w 7 miesięcy, jak przekonują twórcy kursu HackerU?

Boom na specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa

Obecnie wiele gałęzi gospodarki ulega coraz większej digitalizacji, a co za tym idzie – wzrasta ilość produkowanego oprogramowania. Niestety, nowe rozwiązania są szczególnie podatne na ataki hakerów, którzy próbują wykorzystywać niedopatrzenia ich twórców i w ten sposób zdobywać dostęp do cennych danych. Rynek będzie więc potrzebował ekspertów, którzy potrafią nie tylko wytwarzać technologie, ale też zabezpieczać je przed zagrożeniami.

hackeru kursy cyberbezpieczenstwa1

Statystyki nie kłamią – mamy za mało cyberekspertów. Już teraz szacuje się, że tylko w Polsce brakuje 10 000 specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. Na całym świecie są to natomiast prawie 4 mln wolnych miejsc pracy. Co to oznacza? Każda osoba, która zdecyduje się na rozpoczęcie kariery w tej branży, w stosunkowo krótkim czasie będzie mogła zyskać szansę na zdobycie naprawdę atrakcyjnego zatrudnienia, w zawodzie tak bardzo poszukiwanym przez pracodawców.

Wysokie zarobki już na starcie

Przejdźmy jednak do konkretów. Ile zarabia się w cybersecurity i czy nauka tej dziedziny jest w ogóle opłacalna? Ponieważ w cyberbezpieczeństwie wciąż brakuje wykwalifikowanych specjalistów, firmy już teraz są w stanie naprawdę dobrze wynagradzać osoby, które będą potrafiły zapewnić bezpieczeństwo ich organizacjom. Co to konkretnie oznacza? Zarobki w cyberbezpieczeństwie rozpoczynają się od 8 tys. zł i mogą sięgać nawet 20 tys. zł. Oczywiście, na najwyższe kwoty mogą liczyć przede wszystkim doświadczeni dyrektorzy, którzy zarządzają kilkuosobowymi zespołami ds. cybersecurity w dużych organizacjach. Jest to jednak jedna z nielicznych branż, w których nawet osoby początkujące mogą mieć pewność dobrych zarobków. Po kilku latach praktyki można już liczyć na kwoty rzędu 12 czy 15 tys. zł.

hackeru kursy cyberbezpieczenstwa2

Co więcej, zarobki w cybersecurity są wyższe od przeciętnych wynagrodzeń w IT. Dziedzina ta może być więc dobrym wyborem nie tylko dla osób rozpoczynających karierę, ale też dla obecnych pracowników IT, którzy chcieliby zarabiać więcej i wyspecjalizować się w konkretnej dziedzinie.

Kilkumiesięczny kurs – droga na skróty?

Jedną rzecz trzeba powiedzieć wprost: nauka cybersecurity nie jest łatwa. Wymaga dużego zaangażowania, analitycznego umysłu, gotowości do poświęcenia sporej ilości czasu oraz znajomości angielskiego, która będzie potrzebna, aby zrozumieć materiały szkoleniowe.

hackeru kursy cyberbezpieczenstwa3 scaled

Dobra wiadomość jest jednak taka, że aby zostać specjalistą ds. cyberbezpieczeństwa wcale nie trzeba iść na 3 lub 5-letnie studia informatyczne. Jak wszyscy wiemy, zdobywanie dyplomów trwa długo, a same zajęcia bywają mało praktyczne. Co więcej, nowe technologie zmieniają się tak szybko, że program edukacyjny ułożony na pierwszym roku po 5 latach może okazać się nieaktualny. W tej branży naprawdę liczy się czas!

Znacznie lepszym rozwiązaniem są więc intensywne szkolenia prowadzone przez ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. Są to wysoce specjalistyczne programy nastawione na przekazywanie praktycznych umiejętności. Dzięki nim nawet osoby bez doświadczenia w IT mogą szybko wejść do branży i zdobyć pierwszą pracę już po kilku miesiącach od rozpoczęcia nauki.

HackerU – kurs cyberbezpieczeństwa

Na rynku dostępnych jest już co najmniej kilka szkoleń z cyberbezpieczeństwa. Ostatnio rosnącą popularność zdobywa kurs od izraelskiej firmy HackerU– wiodącego instytutu szkoleniowego z zakresu cyberbezpieczeństwa, który w Polsce współpracuje m.in. z Uniwersytetem Warszawskim. Kurs trwa niecały rok, a na dodatek oferuje uczestnikom gwarancję pracy. Czy rzeczywiście warto zwrócić uwagę na ten właśnie kurs? Czy możliwe jest przebranżowienie od zera do hakera w kilka miesięcy?

Program HackerU został opracowany przez izraelskich ekspertów, którzy są autorytetami w dziedzinie cybersecurity. Szacuje się, że obecnie ok. 25% globalnych inwestycji w cyberbezpieczeństwo trafia do Izraela. Kraj ten ma duże doświadczenie w szkoleniu specjalistów zabezpieczających między innymi instytucje rządowe. To właśnie te kompetencje pozwoliły na szybkie rozwinięcie programu, który dziś umożliwia naukę cybersecurity od podstaw.

Kurs HackerU nastawiony jest na maksymalnie praktyczne nauczanie. W programie nie ma niepotrzebnej teorii czy zapychaczy. Kursanci HackerU pracują w laboratoriach cybernetycznych stworzonych na autorskich platformach, gdzie mierzą się z symulacjami ataków hakerskich na żywo. Zdobywają w ten sposób praktyczne umiejętności, które są najwyżej cenione w tej branży i dzięki temu mogą podjąć pracę już po 7 miesiącach od rozpoczęcia szkolenia.

hackeru cywar

Obecnie kurs jest prowadzony w formule wieczorowej lub weekendowej. To świetna wiadomość dla osób, które chciałyby rozpocząć naukę nowej branży, ale na co dzień pracują na etacie. Dzięki takiej formule szkolenia nie będą musiały rezygnować z dotychczasowej pracy na rzecz zdobywania wykształcenia. Obecnie zajęcia realizowane są w formie 100% zdalnej. Wszystkie wykłady i laboratoria są prowadzone w czasie rzeczywistym, dzięki czemu każdy uczestnik może na bieżąco zadawać pytania i komunikować się z prowadzącym, zupełnie tak jak w zwykłej klasie.

Sprawdź swoje umiejętności podczas kursu próbnego

Czy rzeczywiście każdy może nauczyć się cyberbezpieczeństwa?. Co, jeśli opłacę kurs, a potem okaże się, że nie dam sobie rady? Tu przechodzimy płynnie do kolejnej zalety kursu izraelskich ekspertów: jest on otwarty dla każdego, kto tylko chciałby spróbować swoich sił w cyberbezpieczeństwie. Program i komunikacja skonstruowane są tak, że z powodzeniem mogą wziąć w nim udział nawet kandydaci bez doświadczenia w IT.

Eksperci z HackerU podzielili kurs na dwa etapy. Pierwszy to faza wstępna, w której może wziąć udział każdy, kto tylko ma ochotę spróbować swoich sił w cybersecurity. Jest to miesięczne szkolenie, w trakcie którego uczestnicy poznają podstawy cyberbezpieczeństwa oraz formułę kursu.

hackeru kursy cyberbezpieczenstwa4 scaled

Po zakończeniu wstępnego programu i zdaniu wymaganych egzaminów kandydat jest w stanie stwierdzić, czy zaproponowany tryb nauki mu odpowiada. Wtedy może już z pełną świadomością podjąć decyzję o rozpoczęciu właściwego szkolenia czyli kursu głównego, który trwa około pół roku.

Gwarancja pracy w kontrakcie

Kurs HackerU jest wyjątkowy także z innego powodu. Organizatorzy zobowiązują się, że wszystkim uczestnikom, którzy spełnią określone w umowie warunki i zdadzą wymagane egzaminy, zapewnią zdobycie zatrudnienia w branży. HackerU współpracuje z wiodącą agencją zatrudnienia oraz firmami partnerskimi, które zatrudniają absolwentów kursu na stanowiskach juniorskich w zawodach takich jak:

  • specjalista ds. cyberbezpieczeństwa
  • audytor ds. cyberbezpieczeństwa
  • doradca w zakresie bezpieczeństwa systemów i sieci
  • pentester
  • administrator systemów.

Zacznij pracę w branży w trakcie kursu

Zdarza się, że kursanci znajdują pracę jeszcze przed ukończeniem kursu. Taką możliwość otrzymał jeden z kursantów z pierwszej polskiej edycji szkolenia, który dotychczas od wielu lat pracował w logistyce i spedycji, nie mając doświadczenia w IT. Po kilku miesiącach intensywnej nauki i wsparcia ze strony trenerów HackerU zdobył pierwsze zatrudnienie w branży cyberbezpieczeństwa. Jak widać, zapotrzebowanie na cyberekspertów na rynku jest tak duże, a kurs od HackerU na tyle praktyczny, że niektórym z kursantów udało się wejść do branży w czasie krótszym niż 7 miesięcy!

Jak mogę zapisać się na kurs cyberbezpieczeństwa?

Rekrutacja na kursy organizowane przez HackerU prowadzona jest w trybie ciągłym. Nie trzeba więc czekać do października, żeby rozpocząć naukę. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź oficjalną stronę: hackeru.pl


Artykuł sponsorowany stworzony i dostarczony przez partnera.