Kurs CakePHP, czyli jak sprawnie tworzyć dynamiczne strony WWW

Opublikowano 1.07.2020 19:03 -


Jak tworzyć dynamiczne strony z CakePHP? Zacznijmy od początku. Z definicji CMS jest skrótem od systemu zarządzania treścią i oznacza oprogramowanie umożliwiające tworzenie i prowadzenie serwisu WWW oraz jego stałą aktualizację i rozbudowę. Jest to strona internetowa, która dzięki intuicyjnemu panelowi administracyjnemu umożliwia samodzielną zmianę treści bez posiadania umiejętności programowania ani wiedzy informatycznej.

Czym jest PHP oraz CakePHP?

Framework CakePHP jest stworzony do tworzenia różnego rodzaju aplikacji internetowych. Został napisany w języku PHP, a to, co najbardziej wyróżnia go na tle innych jest jego otwarta licencja oraz prostota w użytkowaniu. CakePHP został napisany w 2005 roku przez Michała Tatarynowicza, a obecnie nad jego dalszymi aktualizacjami pracuje firma Cake Software Foundation, Inc.

Tworzenie CMS z CakePHP - dla kogo przeznaczony jest kurs?

Dzięki szkoleniu nauczysz się tworzyć nowoczesne aplikacje internetowe poprzez intuicyjny framework CakePHP i podniesiesz swoje kwalifikacje w branży. Dla kogo przeznaczony jest kurs? Z pewnością dla wszystkich, którzy opanowali już podstawy języka PHP7 i pragną nauczyć się tworzyć witryny poprzez framework CakePHP. Ze szkolenia zadowoleni będą programiści pragnący skupić się na konkretnych rozwiązaniach z pominięciem pisania za każdym razem całej aplikacji.

cake php

Co zawiera kurs PHP7?

Kurs tworzenia CMS za pomocą frameworku CakePHP składa się z 5 rozbudowanych lekcji, szczegółowo wprowadzających w świat tworzenia witryn internetowych. Zwieńczeniem całego szkolenia jest stworzenia dynamicznej witryny poprzez CakePHP oraz omówienie kwestii powiązanych ze szczegółową konfiguracją projektu. Przedstawiony zostanie także system zarządzania treścią (CMS) ze wzorcem MVC. W zestawie szkoleniowym znajdują się wszelkie materiały potrzebne do stworzenia aplikacji we frameworku Cake w wersji 2.3.1. Oprócz tego szczegółowo przedstawione są czynności takie jak walidacja formularzy, przekierowania, edycja szablonu, paginacja oraz praca z bazą danych MySQL.

Czego nauczysz się z kursu?

Dzięki szkoleniu tworzenia witryn internetowych za pomocą CakePHP przyjrzysz się i nauczysz przede wszystkim praktycznych dziedzin związanych z pracą w tym frameworku. Elementy przyswojone w czasie kursu, od razu będziesz mógł zastosować we wszystkich Twoich projektach, co pewnością przełoży się na ich ogólną jakość. Biorąc udział w szkoleniu, od podstaw stworzysz intuicyjny i profesjonalny system CMS, wyposażony m.in. w takie elementy jak panel administracyjny, zarządzanie kontami użytkowników czy możliwość rozbudowy w dowolnym kierunku.

 Zobacz kurs

Po ukończeniu szkolenia posiądziesz umiejętności programowania w PHP, a stroną internetową będziesz w stanie stworzyć w mniej niż 30 minut! Dzięki poznaniu technik PHP, znacznie przyspieszysz pracę nad swoimi projektami

Wieści z Rozładowani.pl