Ze względu na deficyt tego typu zasobu wiedzy w szkole, jednym z najlepszych miejsc, gdzie możemy szlifować swoją wiedzę z zakresu programowania, bez względu na to, czy nigdy nie mieliśmy z nim do czynienia, czy posiadamy już jakąś wiedzę, są kursy programowania w strefie kursów. Jak jednak odpowiednio dobrać technologię, której będziemy się uczyć spośród tak dużego wyboru? Jednym z najlepszych rozwiązań jest rozpoczęcie przygody z programowaniem od C++.

Czym jest język programowania C++

C++ stanowi już od kilkudziesięciu lat jeden z najpopularniejszych języków programowania. Zgodnie z opinią nie jest on najłatwiejszym możliwym językiem dla osób, które nigdy nie interesowały się programowaniem, jednak zrozumienie zasad działania języka C++ pozwoli w przyszłości ze znacznie większą łatwością opanować inne, mniej skomplikowane języki programowania oraz technologie. C++ został stworzony na kanwie popularnego wówczas języka C przez Bjarne Stroustrupa jeszcze w latach 80. Od tego czasu śmiało można stwierdzić, że język C++ w żadnym wypadku nie stracił na swojej popularności i wciąż w oparciu o niego tworzone są wysokobudżetowe aplikacje oraz programy obsługujące serwery. Dość powiedzieć, że to właśnie niektóre systemy Windows zostały stworzone w oparciu o język C++.

Czy warto uczestniczyć w kursie i poznać język C++?

Na ten moment, zgodnie z TIOBE Index, C++ to 4 najpopularniejszy język programowania na świecie. Popularność tego języka świadczy zarówno o ilości aplikacji, w jakim jest on wykorzystywany, jak i o tym, że istnieje duży popyt na specjalistów, mających kompetencje do pisania w  C++. Parę lat temu wydawało się, iż inne języki jak Java skutecznie zepchnął C++ do niszy, jednak rozwój branży VR sprawił, iż C++ stanowi teraz bardzo atrakcyjną i pożądaną kompetencję wśród pracowników branży informatycznej. Innym, równie ważnym powodem, dla którego warto rozpocząć kurs c++ jest jego uniwersalność.

Choć język ten nie jest uznawany za najłatwiejszy język programowania, to jednak zasady, mechanizmy i składnia tego języka pozwala na opanowanie ogólnych umiejętności programowania, co stanowi doskonałą bazę pod naukę innych języków. Kurs C++ dla początkujących pozwoli na poszerzenie swojej wiedzy wszystkim tym, którzy nigdy nie mieli styczności z programowaniem, i po kursie będą w stanie z pełną świadomością rozwijać swoje kompetencje jeszcze bardziej.

Dla kogo stworzony jest kurs

Kurs C++ dla początkujących stanowi rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które są zainteresowani rozpoczęciem swojej ścieżki zawodowej od programowania, ale nie wiedzą jaki język programowania wybrać. Kurs ten jest również idealny dla wszystkich tych osób, które mają wiedzę z zakresu innych języków programowania, lub nawet aktywnie działają w branży IT, jednak nigdy nie mieli okazji nauczyć się jednego z najpopularniejszych języków, jakim jest C++. Ten kurs pozwoli na błyskawiczne opanowanie najważniejszych koncepcji związanych z językiem C++.

Zobacz kurs