Ponad 67% Polaków deklaruje że zna przynajmniej jeden język obcy, z czego aż 2/3 z nich mówi właśnie po angielsku. Duży wpływ ma na to powszechność nauki tego języka. Od szkół podstawowych, przez średnie, aż po lektoraty na studiach – w języku Szekspira uczą się mówić kolejne pokolenia dzieci. Wielu dorosłych również chciałoby poznać język angielski. Dla nich głównym powodem są zazwyczaj względy zawodowe. Badania pokazują, że osoby znające język obcy zarabiają do 20% więcej niż pracownicy na podobnych stanowiskach, ale mówiące jedynie po polsku. Nie każdy może pozwolić sobie, zarówno z powodów finansowych, jak i ograniczonego czasu, na naukę w szkołach językowych, albo lekcje z native speakerem. Rozwiązaniem dla nich są coraz popularniejsze kursy online i aplikacje językowe. Czy są to skuteczne metody na naukę języka?

Na co uważać ucząc się angielskiego online?

Jeśli chcesz uczyć się angielskiego online, to najpierw zastanów się z jakich narzędzi do nauki chcesz korzystać i ile czasu na to poświęcić. Jeśli nie masz za dużo czasu, to aplikacja w której możesz poznawać nowe słowa, zwroty si słyszeć wymowę, jest dobrym pomysłem. Natomiast w wypadku, gdy możesz systematycznie zaplanować sobie kolejne lekcje i poświęcać na nie ustaloną ilość czasu, to gotowe kursy online będą dla ciebie jak znalazł. Wiele osób nie wyobraża sobie nauki języka bez nauczyciela. Może on być pomocny nie tylko w wyjaśnianiu zagadnień gramatycznych, ale przede wszystkim w nauce poprawnej wymowy. Dzięki internetowi można rozmawiać z lektorami i native speakerami nie wychodząc z domu. Wystarczy laptop wyposażony w kamerę internetową. Przykładem takiej platformy jest np. Tutlo umożliwiające lekcje online z setkami lektorów i native speakerów z całego świata. Co ciekawe wielu z nich jest stale dostępna online, dlatego prywatną lekcję można odbyć bez wcześniejszego planowania. Zaletą uczenia się angielskiego online, jest możliwość łączenia różnych narzędzi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w drodze do pracy w autobusie czy tramwaju, robić krótkie, kilkuminutowe lekcje w aplikacji. Potem w domu, wieczorem siadać do nowego materiału na platformach do nauki, a kilka razy w miesiącu, rozmawiać online z lektorem. Dzięki różnym metodom nauki, można przyspieszyć postępy i szybko zaobserwować progres w zdolnościach językowych.

Sam sobie nauczycielem i uczniem

Na co zatem uważać ucząc się angielskiego online? Przede wszystkim na samego siebie, bo to brak motywacji i dyscypliny jest najczęściej powodem, dla którego nie osiąga się wyznaczonych sobie celów. Jeśli chodzisz na zajęcia do szkoły językowej, to konkretne godziny zajęć, zadania domowe i bycie w grupie, motywują do ciągłej pracy. W przypadku samodzielnej nauki, nie masz nauczyciela, który przypomni ci, że od 5 do 6 masz lekcję, którą musisz odbyć. Nie poprawi twoich błędów. No i nie zwróci uwagi, że nie uważasz na lekcji. Dobrym rozwiązaniem jest, w wypadku nauki online, korzystanie z płatnych lekcji. W takim wypadku starasz się bardziej, bo wiesz, że za to zapłaciłeś.


Artykuł sponsorowany – stworzony przez markę Tutlo.


Posłuchaj nas!