Co ważne, telefony ze średniej półki cenowej nieustannie zyskują na jakości, dlatego kupując smartfon za mniej niż 1000 zł można spodziewać się całkiem dobrych parametrów. Zatem czym kierować się przy wyborze smartfona do 1000 zł? Podpowiadamy.

Dobry smartfon do 1000 zł – pamięć RAM

Jednym z ważniejszych punktów specyfikacji każdego telefonu komórkowego jest pamięć RAM, która w dużej mierze wpływa na wydajność urządzenia. To właśnie ona odpowiada za płynność pracy smartfona i pozwala przetwarzać wiele procesów jednocześnie. W dobrych smartfonach do 1000 zł obecnie można liczyć na 4 GB RAM, która pozwala myśleć o bezproblemowym użytkowaniu telefonu nawet przy wielu aplikacjach działających w tle. Pewnym standardem staje się również 6 GB RAM, i co najciekawsze, w niektórych modelach od znanych producentów znajdziemy nawet 8 GB RAM.

Dobry telefon do 1000 zł – pamięć wewnętrzna

Kolejnym parametrem, na jaki warto zwrócić uwagę przy wyborze smartfona ze średniej półki jest pojemność pamięci wewnętrznej. Im więcej przestrzeni na dysku, tym więcej programów i aplikacji możemy obsługiwać. W omawianym przedziale cenowym, smartfony mogą pochwalić się 32 GB pamięci, jednak coraz częściej spotykanym wariantem jest 64 GB. Telefon do 1000 zł może też posiadać nawet 128 GB, co dla przeciętnego użytkownika oznacza pełną swobodę w użytkowaniu urządzenia i przechowywania dużych plików multimedialnych czy gier mobilnych o wysokich wymaganiach sprzętowych.

Dobry telefon komórkowy do 1000 zł – bateria

Wielu użytkowników decyduje się na wymianę swojego smartfona na nowszy model z jednego podstawowego powodu – upgrade’u baterii. Niektóre modele telefonów nie pozwalają na korzystanie z urządzenia dłużej niż przez 24 godziny od pełnego naładowania akumulatora, co okazuje się bardzo uciążliwe. Na szczęście producenci w swoich urządzeniach do 1000 zł nie oszczędzają na jakości ogniw, które często mogą pochwalić się pojemnością 5000 mAh, co wystarcza do użytkowania telefonu na jednym cyklu ładowania nawet przez 2 dni. Do tego coraz częściej stosuje się funkcję szybkiego ładowania.

Dobry smartfon do 1000 zł – wyświetlacz

Jakość i rozmiar wyświetlacza to kolejne parametry, które powinny znaleźć się na naszej liście priorytetów przy zakupie smartfona. W telefonach do 1000 zł najczęściej spotykanym rozwiązaniem są co najmniej 6-calowe ekrany, które pozwalają na komfortowe pisanie wiadomości tekstowych, przeglądanie internetu, a nawet oglądanie filmów i seriali. Nie bez znaczenia okazuje się również obecność wyświetlacza OLED czy AMOLED czy też wysokiej rozdzielczości Full HD+.

Dobry smartfon do 1000 zł – co jeszcze warto sprawdzić?

Dobry aparat w telefonie to podstawa, dlatego też producenci w swoich bardziej budżetowych propozycjach umieszczają wysokiej jakości obiektywy – coraz częściej w liczbie 3 lub 4. Nie można też się przyczepić do rozdzielczości, gdzie często można liczyć na matryce od 48 Mpix do 64 Mpix. Przed zakupem warto też sprawdzić jakość wykonania obudowy urządzenia oraz obecność dodatkowych funkcjonalności jak np. moduł NFC.


Artykuł powstał przy współpracy z https://scroll.morele.net/.
 


Posłuchaj nas!