Jako, że w systemie widniała niewłaściwa karta płatnicza, jeszcze z Playstation 3, postanowiłem ją zmienić. No i to właśnie tu był początek cudów. Otóż serwis poprosił mnie o podanie danych nowej karty płatniczej, wpisałem wszystkie niezbędne cyferki, daty i kod bezpieczeństwa. Podałem. W kolejnym kroku zostałem poproszony o dane adresowe, tutaj delikatne zdziwienie – wpisałem wszystkie niezbędne dane w formularz przystosowany do adresów uniwersalnych, tak by dane z Polski i z USA można było dodać, nawet State i Provincy. Na końcu kod pocztowy. Nauczony doświadczeniem, wpisałem całość unikając polskich znaków, zatwierdzam formularz… i:

ERROR!

Komunikat głosi, że mam poprawić niewłaściwe dane adresowe. Pojawił się widok formularza i czerwony wykrzyknik przy polu: Postcode. Spodziewałem się. No i zaczęła się kombinacja alpejska z podawaniem wartości. Było 0, były bez myślnika, były kombinacje z ilością znaków… i dupa. Brak pomysłów, a komunikat dalej się pojawia przy polu kodu pocztowego. Krew prawie zalała mnie choleryka, tym bardziej że chcę w końcu wydać pieniądze, a wygląda na to że ktoś bardzo ich nie chce. Popatrzyłem w sieć i okazało się, że nie byłem pierwszym  z podobnym problemem, a solucja okazała się zaskakująca. Nie, pole nie mogło zostać puste. Lepiej! 

Okazało się, że winowajcą jest slash tj. „/”, użyty w polu adres. Zapewniam jednak, że tam żaden wykrzyknik się nie pojawił. Ot taka pułapka na choleryków, w końcu kod pocztowy jest trzy pola niżej – mogłem na to wpaść. Zastanawiam się tylko dlaczego ten bug nie został usunięty, gdyż pierwsze posty w sieci o nim, są już zeszłego roku.

To jak Playstation Polska?