Kupno konta w Playstation Store, czyli historia jak osiwieć z nerwów przy jednym formularzu

Kupno konta w Playstation Store, czyli historia jak osiwieć z nerwów przy jednym formularzu

Opublikowano 8.10.2014 11:13 - 2


Niestety do najspokojniejszych osób nie należę, można rzec że kawał ze mnie choleryka. Są sytuacje w której potrafię bardzo skutecznie wyjść z siebie i stanąć obok. Podczas wczorajszego doświadczenia może i nie było aż tak źle, jednak bez nerwów się nie obyło, jak na prawdziwego choleryka przystało. Płynąc jednak do brzegu, skończyło mi się konto Playstation Plus, które umożliwia grę online. Postanowiłem nowe nabyć, oczywiście drogą kupna.

Jako, że w systemie widniała niewłaściwa karta płatnicza, jeszcze z Playstation 3, postanowiłem ją zmienić. No i to właśnie tu był początek cudów. Otóż serwis poprosił mnie o podanie danych nowej karty płatniczej, wpisałem wszystkie niezbędne cyferki, daty i kod bezpieczeństwa. Podałem. W kolejnym kroku zostałem poproszony o dane adresowe, tutaj delikatne zdziwienie – wpisałem wszystkie niezbędne dane w formularz przystosowany do adresów uniwersalnych, tak by dane z Polski i z USA można było dodać, nawet State i Provincy. Na końcu kod pocztowy. Nauczony doświadczeniem, wpisałem całość unikając polskich znaków, zatwierdzam formularz… i:

ERROR!

Komunikat głosi, że mam poprawić niewłaściwe dane adresowe. Pojawił się widok formularza i czerwony wykrzyknik przy polu: Postcode. Spodziewałem się. No i zaczęła się kombinacja alpejska z podawaniem wartości. Było 0, były bez myślnika, były kombinacje z ilością znaków… i dupa. Brak pomysłów, a komunikat dalej się pojawia przy polu kodu pocztowego. Krew prawie zalała mnie choleryka, tym bardziej że chcę w końcu wydać pieniądze, a wygląda na to że ktoś bardzo ich nie chce. Popatrzyłem w sieć i okazało się, że nie byłem pierwszym  z podobnym problemem, a solucja okazała się zaskakująca. Nie, pole nie mogło zostać puste. Lepiej! 

Okazało się, że winowajcą jest slash tj. “/”, użyty w polu adres. Zapewniam jednak, że tam żaden wykrzyknik się nie pojawił. Ot taka pułapka na choleryków, w końcu kod pocztowy jest trzy pola niżej – mogłem na to wpaść. Zastanawiam się tylko dlaczego ten bug nie został usunięty, gdyż pierwsze posty w sieci o nim, są już zeszłego roku.

To jak Playstation Polska?

Wieści z Rozładowani.pl