Kultowa seria Metro – już wkrótce odsłona kolejnej części od 4A Games!

Kultowa seria Metro – już wkrótce odsłona kolejnej części od 4A Games!

Opublikowano 16.08.2019 11:17 -


Metro to już kultowa seria gier komputerowych. Wciągająca fabuła oraz ciekawe miejsce akcji przyciągnęły wielu gamerów! Cały czas próbują oni swoich sił w kolejnych odsłonach projektu 4A Games.

Ostatnia odsłona miała miejsce niecałe pół roku temu, a mimo to THQ Nordic potwierdziło, że trwają już prace nad kolejną częścią. Czym wytwórnia zaskoczy nas tym razem?

Początki uniwersum zapoczątkowało Metro 2033

Pierwsza gra z serii Metro powstała ponad dziewięć lat temu. Od tamtego momentu pojawiły się jeszcze dwie kolejne części, dostępne zarówno na PC, jak i konsole. Najnowsza z części miała swoją premierę w tym roku i bardzo szybko zyskała popularność. Okazało się jednak, że 4A Games nie zwalnia tempa i szykuje coś zupełnie nowego!

Metro Exodus a kontynuacja serii

“Metro Exodus”, które miało niedawno premierę, okazało się najlepiej sprzedającą się grą w historii THQ Nordic. Prace nad nią nie zostały jednak jeszcze zakończone, producent zapowiedział bowiem powstanie dwóch dużych dodatków. “The Two Colonels” oraz “Sam’s Story” są jeszcze na etapie powstawania. Wstępne informacje mają zostać przedstawione na targach dla graczy Gamescom 2019. Czy to właśnie tam zostaną również zdradzone szczegóły dotyczące kolejnej produkcji? Dowiemy się niebawem.

metro exodus

Następna odsłona Metro od 4A Games!

Nie trzeba było długo czekać, aby pojawiły się pierwsze informacje o planach na kolejną część tej serii. Sam wydawca ogłosił, że 4A Games rozpoczęło już prace nad nowym “Metro”, co ujawniły głównie zestawienia finansowe w cokwartalnych raportach. Z czasem wieści te potwierdził również sam twórca uniwersum w wersji książkowej, na której bazie oparte są gry.

Do tej pory nie poznaliśmy żadnych szczegółów, które mogłyby zdradzać, chociażby wstępną tematykę czy datę premiery. Możemy jednak podejrzewać, że nie będzie ona miała miejsca wcześniej niż za 2-3 lata, póki wytwórnia nie zakończy swoich prac nad dodatkami do Exodus. Wielbiciele serii będą więc musieli uzbroić się w cierpliwość, zanim dostaną możliwość wypróbowania najnowszej propozycji od 4A Games.

Wieści z Rozładowani.pl