W moje ręce trafiła mysz Logitech MX Master 3 dla Mac. Przez kilka lat pracowałem na MacBookach Pro i tak przyzwyczaiłem się do touchpada, że praktycznie nie korzystałem z myszy. Przesiadka na iMaca sprawiła, że temat gryzonia powrócił.

Wraz z komputerem iMac dostałem mysz Magic Mouse 2. Już wcześniej miałem okazję pracować na tym modelu i szczerze go nienawidziłem. Tym razem dałem Magic Mouse 2 drugą szansę i po kilku miesiącach docierania się, bardzo ją polubiłem. Dziś mam okazję testować mysz, która często polecana jest jako najlepsza propozycja dla projektanta – MX Master 3, w najnowszej wersji „for Mac”. Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Logitech ogłosił wypuszczenie swoich klasyków – MX Master i MX Keys w wersjach dla iPadów i komputerów Mac. Dziś przyglądamy się pierwszej z nich – myszy MX Master 3.

Mysz Logitech MX Master 3 + klawiatura MX Keys – to zestaw niemal idealny?

MX Master 3 Mac – OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ

Tradycją jest już to, że w ramach pierwszych wrażeń opisuję to, jak opakowany jest sprzęt. Uważam, że w dzisiejszych czasach liczy się nie tylko design produktu, a też całość doświadczeń użytkownika. Logitech MX Master 3 for Mac opakowany jest w czarny, sztywny, matowy karton z nazwami MX i Logitech, pokrytymi lakierem wybiórczym. Całość spakowana jest w kolejny biały matowy karton, gdzie poza lakierowanym wybiórczo wizerunkiem myszy mamy szereg dodatkowych informacji.

R E K L A M A

mxmaster3mac opakowanie

W wyłożonym gąbką kartoniku, poza samą myszą, znajdziemy także kabel USB typu C oraz ulotkę z ostrzeżeniami i warunkami gwarancji. Warto podkreślić, że Logitech MX Master 3 for Mac łączy się z urządzeniami przez wbudowany bluetooth, więc nie posiada dongle’a. To wygodne rozwiązanie, gdy producenci sprzętu ograniczają ilość portów.

MX Master 3 for Mac – WYKONANIE

Jeżeli chodzi o wykonanie sprzętu, to praktycznie nie ma się do czego przyczepić. Wszystko spasowane jest idealnie, a materiały użyte do złożenia myszy wydają się trwałe i są bardzo przyjemne w dotyku. Jedynym, do czego mogę się przyczepić, jest to, że gumowana góra myszy bardzo łatwo się brudzi, jednak to już nie wina producenta, a mojego mieszkania, które bardzo mocno się kurzy.

mxmaster3mac detal

MX Master 3 Mac – PIERWSZE WRAŻENIA

Pierwszym zaskoczeniem i czymś, z czym zmagam się do teraz, są gabaryty myszy. W porównaniu z moją prywatną Magic Mouse 2 jest ona potężna! Mam jednak wrażenie, że spokojnie mógłbym się przyzwyczaić do jej gabarytów, a w dodatkowym przycisku pod kciukiem już zdążyłem się zakochać.

mxmaster3mac porownanie

Jak mysz sprawdzi się w projektowaniu i montażu wideo? Jak działa przełączanie między sprzętami i jak wygląda sprawa z baterią i czasem ładowania? Tego i jeszcze kilku szczegółów dowiesz się wkrótce w pełnej recenzji, która pojawi się na łamach serwisu DailyWeb.


Pełna recenzja Logitech MX Master 3 for Mac już jest na DailyWeb.