W lipcu na łamach DailyWeb pisaliśmy o zapowiedzi Logitecha, który ogłosił wypuszczenie swoich klasycznych produktów MX Master 3 i MX Keys, odświeżonych specjalnie z myślą o użytkownikach komputerów z systemem Mac OS. Byłem bardzo ciekawy tego zestawu, gdyż w niedalekiej przeszłości Sebastian wersję windowsową nazwał zestawem niemal idealnym. W lipcu miałem okazję przetestować MX Master 3, świetną mysz, za którą jednak nie tęsknię. Dziś przyszła pora na MX Keys.

Mysz Logitech MX Master 3 + klawiatura MX Keys – to zestaw niemal idealny?

MX keys for MAC – OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ

Logitech przyzwyczaił nas do najwyższej jakości, zarówno jeżeli chodzi o wykonanie sprzętu, jak i opakowania. Podobnie jak MX master 3, MX Keys zapakowana jest w matowy karton z nadrukowaną lakierem wybiórczym nazwą sprzętu. Całość spakowana jest w kolejny biały matowy karton, gdzie poza lakierowanym wybiórczo wizerunkiem klawiatury mamy szereg dodatkowych informacji, których zazwyczaj nikt nie czyta.

W paczce, poza samą klawiaturą, zapakowaną tak, że nawet gorszy dzień kuriera jej niestraszny, znajdziemy ulotki z ostrzeżeniami i warunkami gwarancji, kabel do ładowania oraz… dongla! Główną rzeczą odróżniającą wersję standardową od makowskiej miał być właśnie brak dongla do łączenia klawiatury z komputerem, więc wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy pierwsze co zobaczyłem po otwarciu pudełka był dongle. Oczywiście, podobnie jak MX Master 3, który w pudełku dongla nie posiada, klawiatura łączy się z komputerem bez potrzeby użycia tego sticka, jednak jego obecność w pudełku jest dla mnie sporym zaskoczeniem.

MX keys FOR MAC – WYKONANIE

Klawiatura jest wykonana dobrze. Tworzywo jest przyjemne w dotyku, a klawisze mają odpowiedni dla mnie skok. Podobnie jak w przypadku testowanego wcześniej Crafta, którego MX Keys wydaje się kopią, pewne zastrzeżenia można mieć do jej sztywności. Przy mocniejszych przyciśnięciach klawiszy klawiatura lubi się wyginać. Raczej nie ma to wpływu na wytrzymałość konstrukcji, jednak wygląda to dość słabo. Zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, że to jeden z topowych modeli firmy.

MX keys for MAC – PIERWSZE WRAŻENIA

Pierwsze wrażenia po kilku chwilach z MX Keys są raczej pozytywne. Klawiatura wygląda świetnie i jest całkiem nieźle wykonana. Znów mam problem z przestawieniem się z mojej malutkiej Magic Keyboard, ale mam nadzieję, że kilka dni pracy pozwoli mi się do niej przyzwyczaić. Na razie czerpię garściami z dobrodziejstw klawiatury numerycznej.

Logitech Craft – intrygująca klawiatura dla projektantów

Jak klawiatura sprawdzi się w projektowaniu i pisaniu dłuższych tekstów? Jak działa przełączanie między sprzętami i jak wygląda sprawa z baterią i czasem ładowania? Tego i jeszcze kilku szczegółów dowiesz się wkrótce w pełnej recenzji, która pojawi się na łamach serwisu DailyWeb.

Pełna recenzja Logitech MX Keys for Mac jest już na DailyWeb.


Posłuchaj nas!